Ferretti 450

Ferretti 450

Ferretti 450 - Dentur

Feretti’nin yeni modeli Ferretti 450, kullanışlı yaşam alanları ve fiyatıyla dikkat çekiyor.

Kısa süre öncesine kadar Ferretti serisinin en küçük modeli 1,2 milyon Euro’dan yüksek fiyatıyla 56ft boyundaydı. 46ft bir modelin yaklaşık yarı fiyatla seriye katılması sevindirici bir haber.

Teknenin görece kompakt boyutlarına karşın tasarımcılar önemli bir üstünlük sağlayan, tam ene yayılan master kamara için iyi bir alan yaratmayı başarmış. Kısıtlı tavan yüksekliği sorununa da yatağın ayak ucundaki derin bir havuzla çözüm bulmayı başarmışlar.

Ana güvertede kıç tarafta yer alan kuzinenin büyük modellerde olduğu gibi açılır havuzluk camı yok. Konforlu oturma ve yemek bölümüne kuzineden tek basamakla geçiliyor. Geniş en-boy oranı ve bol cam kullanımı sayesinde salon boyuna göre ferah ve aydınlık. Bu bölümde oldukça fazla jelkot yüzey göze çarpıyor olsa da kumaş, ahşap ve paslanmazın karmaşık kullanımı ve parlak gri yüzeyler şık bir görüntü oluşturuyor.

Serdümen koltuğu düz ve Ferretti’nin dikey dümeniyle kullanıldığında ise biraz desteksiz. Öte yandan, tamamı camlarla çevrili dümen bölümü siyah konsol ve dijital göstergelerle göz alıcı bir şıklık sunuyor.

Feretti 450, konforlu yaşam alanlarıyla dikkat çekiyor.
Feretti 450, konforlu yaşam alanlarıyla dikkat çekiyor.

Flybridge’e çıkan merdivenler oldukça dik ve masa altı kişi için biraz küçük kalıyor. Radar arkının yokluğu bu bölgeye açıklık hissi veriyor, ancak koltukların arkaları ve camlar yeterince yüksek tasarlanarak güven duygusu desteklenmiş. Tahrik sisteminde bir çift 6,7lt Cummins ve V şanzıman kullanılmış, bu sayede Seakeeper 5 dengeleyici için de yer kazanılmış.
İletişim: denturyat.com

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boy 14.2m (46ft 7in)
En 4.3m (14ft 1in)
Makine Çift 480-550hp Cummins QSB 6.7
Maksimum sürat 31 knot
Fiyatı: 640 bin Euro (Güncel fiyat bilgisi için firmayla iletişime geçiniz.)

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.