Ferretti Yachts 860

Ferretti Yachts 860

İtalyan tersane Ferretti’nin yeni modeli; yenilikçi şık profili, kullanışlı yerleşim planı ve performanslı özellikleriyle dikkat çekiyor.

YAZI: Kadir Pirasoğlu

Ferretti Group’un tarihi tersanesinden yaratılan yeni Ferretti 860’ın dünya prömiyeri eylül ayında düzenlenen Cannes Yachting Festival’de gerçekleştirildi.

Ferretti 860, Filippo Salvetti’nin yeni şık profili, ana ve alt güvertelerde yeni yerleşim planları ve IdeaeItalia stüdyosunun iç mekânlar için tasarladığı yenilikçi ve kullanışlı fikirlerle göze çarpan seleflerinin başarısı üzerine kurulu. Toplam boyu 26,95 metre olan modelin dış tasarımıysa Piero Ferrari başkanlığındaki Stratejik Ürün Komitesi ile Ferretti Group Mühendislik Departmanı’nın işbirliğiyle ortaya çıkmış.

Modelin dış tasarımı onu pazar segmentinin standartlarının üzerine çıkaran çok sayıda yeniliğe sahip. Tam boy pencereler ve spor görünüm gövdeye müthiş bir dinamizim kazandırmış. Flybridge serisinin en sevilen özelliklerinin yeni geliştirilen formlarla uyum içinde sunulduğu modelde dış ve iç alanlar arasında özel bir bağlantı bulunuyor.

Cannes fuarında sergilenen ilk tekne bir İtalyan alıcı için “Classic” iç mekânlarla üretilmiş. Ferretti’nin yerleşik marka değerlerine layık mat krem ve bej tonların koyu egzotik ahşap kaplamalarla kontrast yarattığı ortam beğeniyi hak ediyor. İç kaplamaları ve mobilyaları yansıtan dış mekânlar, teknede sosyalleşme ve mahremiyet alanlarını genişletmenin yanı sıra, misafirlerin eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirmesi için tasarlanmış.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.