Galeon 400 Fly

Galeon 400 Fly

Başarılı bir yıl geçiren Galeon’dan yeni bir başarı; Polonyalı firma bu defa bir illüzyonistten daha şaşırtıcı numaralara sahip 40ft bir flybridge ile karşımızda. Tekneye adım atar atmaz yüzme platformunu bir uçtan diğerine kadar kaplayan, ızgarası, eviyesi, buz kutusu ve daha fazlası bulunan kocaman bir açıkhava mutfağıyla karşılaşıyorsunuz. Bunun altında da halatlar, usturmaçalar, şnorkel malzemeleri için tahliyeli iki ambar için yer bile ayrılmış.

Galeon 400 Fly’ın havuzluğuna geçtiğinizde karşınıza çıkan Galeon’un alametifarikası katlanır teraslar güverte alanını neredeyse iki katına çıkarıyor ve denizle daha yakın bir bağ kurulmasını sağlıyor. Havuzluktaki oturma grubunun sancak taraftaki arkalığı diğer tarafa yatırılarak denize bakan bir oturma grubuna dönüşüyor. Cam kapılar açıldığında ise içerideki arkaya bakacak şekilde ayarlanıp, havuzluktakilere katılmanızı sağlayan yemek masası sizi karşılıyor.

Yerden tavana yükselen pencereler mobilyaların arkasına kadar uzanarak salon ve mutfağın doğal ışıkla dolmasını sağlarken, dümenin yanındaki camın ön kısmı kaydırılarak tamamen açılabiliyor –tüm bir bölmeyi açmak dururken dümen kapısını kim ne yapsın? Baş tarafta ise tam boy flybridge’deki alana eşlik ederek daha fazla ağırlama alanı yaratan bir oturma grubu ve güneşlenme minderleri için bile yer bulmuşlar.

Galeon 400 Fly’da asıl can alıcı nokta ise kendi banyolarına sahip iki kamara. Baştaki VIP kamarada makas ekseninde hareket ederek birleştirilip çift kişiliğe dönüşebilen iki yatak bulunurken, master kamara teknenin tüm enini kaplıyor ve her iki yanında gövde pencereleri bulunuyor. Yatağı zeminden sadece birkaç santim yukarıda ve yatağın üzerinde tavan yüksekliği ancak oturmanıza müsaade ediyor ama fizik kuralları karşısında Galeon da çaresiz kalıyor. Geniş şaft, kuyruk tahrik ya da IPS makine seçenekleri bu boyutlarda bir teknede daha önce karşılaşmadığımız kadar zengin.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TAM BOY 12.5m (41ft 0in)
EN 4.0m (13ft 1in)
YAKIT 1000 litre
MAKİNE Çift 270-440hp Volvo D4 ya da D6 şaft, IPS ya da kuyruk tahrikli
MAKSİMUM SÜRAT Yaklaşık 32 knot
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz.
İLETİŞİM: denizyatcilik.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.