Galeon 500 Fly

Galeon 500 Fly

Büyüleyici bir havuzluk ve beach club düzenlemesine sahip Galeon 500 Fly’ın dışarıdan göründüğü kadar heyecan verici olup olmadığına karar vermek için test seyrine çıkıyoruz.

Galeon’un beach club düzenlemesinin üçüncü denemede çekiciliğini yitireceğini sanabilirsiniz, ancak Galeon 500 Fly’ın flybridge’inden açılmış kıç platformlarına ve deniz yönünde döndürülmüş oturma grubuna indiğinizde kendinizi yeniden tekneye hayran kalırken bulacaksınız. Bu etki inanılmaz detaylı donatılmış test teknemizde daha da güçlü, çünkü teknede opsiyonel carousel kıç oturma grubunun ve bir Williams Minijet için yeterli büyüklükte entegre bot garajı yer alıyor. Ancak havuzluk oturma grubunun bazası üstünde dönebilmesi ve her 45 derecede bir sabitlenebilmesi hoş bir lüks. Böylece 50ft flybridge teknelerin çoğunda olduğu gibi oturup tekneye bakmak yerine, burada öğle yemeğinizi yerken, düşündüğünüzde tam da bakmak isteyeceğiniz yer olan denize kendinizi çevirebiliyorsunuz. Ayrıca yetişkinler konfor içinde oturup izleyebileceğinden, çocuklar teknenin kıç tarafında yüzüyorken de bu opsiyon çok iyi olabiliyor.

Carousel oturma grubu, balkonlar ve entegre basamaklı hidrolik platformun birleşimi bu boylardaki tekneler içinde en davetkâr havuzluğu sunuyor. Soğuk ama güneşli bir aralık gününde bile havuzluk plaj konumuna tam olarak dönüştüğünde bir dalıp çıkmaya neredeyse yetecek kadar çekici! Fonksiyonellik çok başarılı ve kıçta görülen katlanma, dönme ve kaymanın ötesine geçiyor. Salonun her iki kıç penceresi öne doğru kayıyor ve sancak tarafta çift yönlü sırtlığıyla istenirse denize bakacak şekilde oturulabilen harika bir iki kişilik koltuk ortaya çıkıyor.

Galeon 500 Fly’ın iskele tarafında katlanan bir tezgâh parçası yardımıyla ortaya çıkan iç-dış mekân barı, alttaki yerlerinde saklanan bar tabureleriyle şüphesiz her şey tam olarak kurulduğunda teknenin toplanma merkezi haline geliyor. Platformlar açıldığında, havuzluğun eni 4,5 metreden 6 metreye yükseliyor ve bu 50ft bir teknede gerçekten fark yaratan bir artış. Teknelerin yüzer adalar olduğunu söyleyebiliriz ve Galeon 500 Fly üzerinde ada hayatı özellikle keyifli.

Galeon 500 Fly test yazısının devamını Nisan sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.