Göcek’in yarış sırrı: Göcek Yacht Club

Göcek’in yarış sırrı: Göcek Yacht Club

Coğrafi konumu, yetiştirdiği yelkenciler ve yılda iki kez düzenlediği yüksek katlımlı yarış haftalarıyla adından söz ettiren Göcek Yacht Club adeta Göcek’in gözbebeği haline geldi.

Yazı ve fotoğraflar: Osman Uğur

Bu yıl 21’ncisi düzenlenen Sonbahar Yarış Haftası ve Atatürk Kupası 4-10 Kasım tarihlerinde Fethiye Körfezi’nde gerçekleşti. Yarışla kayıt veren 98 tekne, Göcek’e sezon sonu hareket getirdi.

Ana sponsorsuz! tamamen Göcekli esnafın “Elini salmanın altına koymasıyla” düzenlenen yarış haftasında 900 yelkenci yarıştı. Başhakemliğini Can Giray’ın yaptıgı yarış Fethiye Körfezi içindeki adalar arasında yapıldı.

Göcek Yacht Club Başkanı Mustafa Gençarslan Göcek’te Kış Kupası için de hazırlık yaptıklarını belirterek “Yazın burada şirket takımları yarış düzenledi. Bu yarışları kayıt altına alıp federasyonla işbirliğinde düzenledik. Bu coğrafya yat yarışı merkezi olmak için çok uygun. Bu potansiyeli değerlendirmek istiyoruz. Kardeş kulübümüz TAYK ‘ile Kış Kupası düzenleyeceğiz. 27-28/01/2024, 24-25/02/2024, 23-24/03/2024 bu tarihler Göcek rekabeti yüksek yarışlara sahne olacak” dedi.

26 kursiyerin yelken eğitimi aldığı Göcek Yacht Club 21 yıldır yat yarışı düzenliyor.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.