Grand Soleil 65

Grand Soleil 65

Tersanenin bu yeni modeli Grand Soleil 65’te hem LC (Long Cruise), hem de performans varyantlarında sunuluyor. Dış mekânda temel farklar performans teknesinde üst bina ve daha kısa mezarnalarda. Ancak, güverte altında LC modelleri güverte salonundan 360 derecelik manzaralar ve salonun altına taşınarak kıçta daha büyük kamaralar için yer ayıran büyük bir makine bölmesi kazanıyor.

İnşa mühensdisi Matteo Polli bu modele mevcut Grand Soleil 72’ye benzer bir felsefeyle yaklaştığını belirtiyor. Grand Soleil 65, kıçta geniş bir gövde ve güverteye sahip, ancak dar su hattı eni artan yatma açılarında hızla denge kazanan bir formda. Direk konumu oldukça geride, Polli bunun iç tasarımcıların işini zorlaştırmasına karşın, özellikle hafif havalarda iyi bir yelken performansı için gerekli olduğunu söylüyor.

Grand Soleil 65’in yerleşim düzenlemesinde baş tarafta bir kuzine ve master süit bulunuyor, görece geniş kıç en ise daha büyük kıç kamaralara yer sağlıyor. İlk 65LC’nin inşası sürüyor ve eylül ayında Cannes fuarında sergilenmesi bekleniyor. gena-yacht.com

TEKNİK ÖZELLİKLER
TAM BOY 21,60m (70ft 10in)
EN 5,90m (19ft 3in)
TOPLAM YELKEN ALANI 154m2
DEPLASMAN 26 ton
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz