Kendi tarzınızı oluşturun

Kendi tarzınızı oluşturun

Tekne dekorasyonu

Tekne dekorasyonu zevk işi. Kalıplara bağlı kalmak zorunda değilsiniz.İstediğiniz kadar uçabilir, hayallerinizle yaratıcılığınızı birleştirebilirsiniz. Ama işin mutfağını öğrenmekte yarar var. Tekne dekorasyonunda nelere dikkat etmeli, nereden başlamalı, alışveriş listesi nasıl hazırlanmalı?

Yazı: Neslihan Kirpikli

İster teknenizi işin uzmanına teslim edin, isterseniz bu görevi siz üstlenin. Bir teknenin dekorasyonunu yapmak zevkli olduğu kadar sonsuz bir özen gerektiriyor. Kişiye özel değişen zevklerin haricinde trendler, olması gerekenler, kaçınılması gereken yanlışlar, lüks detaylar ya da ekonomik seçenekler… Tekne dekorasyonuna dair merak edilenler burada…

BAŞLAMADAN ÖNCE
Teknenizin hacimsel ve formsal tasarımı tamamlandıktan sonra sıra dekorasyon aşamasına geldiğinde mutlaka dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Elektrik, su ve havalandırma hatlarını çektirmiş ve montaj boşluklarını bırakmış olmalısınız. Unutmayın elektrik aksamı tamamlanırken marangoz işlerinin de birlikte yürütülmesi gerektiği durumlar da olabilir. Ayrıca aydınlatma ve prizlerin yerlerinin değiştirilme ihtimaline karşı çekilen kabloları daha uzun bırakmalısınız.

Malzeme seçimlerinizi demonte edilebilen şekilde tercih ederek tavan ve duvarlarda iç aksama ulaşılması gerektiğinde sorunu daha pratik şekilde çözebilirsiniz. Depolama ihtiyaçlarınız içinse işin başında mobilya seçimlerinizi birbirini takip eden bütünsellikteki modellerden tercih edebilirsiniz.

Yazının devamı Haziran 2016 sayımızda..

tekne salon dekorasyonu

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.