Haziran ayında dergimizde neler var

Haziran ayında dergimizde neler var

Haziran ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

motor-boat-and-yachting-turkiye-haziran-kapakHaberler
Rodman’ın her hava koşuluna uygun, dalgada başarılı kıçtan takmalı ilk gezi teknesi Rodman 890 ile teste çıkıyoruz.

– Kendi yaptığı teknesi Devekuşu ile kıyı kıyı Türkiye’yi gezecek İsmail Oruç‘un kaleminden Tekirdağ’dan Çanakkale’ye barınak notları bu ay sizlerle..

Azimut’un tamamen karbon fiberden inşa edilmiş güvertesiyle benzerlerinden bir adım öne çıkan, gönüllerde taht kuracak yeni modeli Azimut 72 ile seyre çıktık.

– Teknenizi hayalleriniz ve yaratıcılığınız ölçüsünde istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Peki tekne dekorasyonunda nelere dikkat etmeli, nereden başlamalı, alışveriş listesi nasıl hazırlanmalı?

Steeler Yachts sadece özel siparişle üretilen, iki katlı yüzer cazibe modeli FF46 Panorama FlatFloor ile karşınızda.

– Çantanızı hazırlayın, bu ay rotamızı Sardunya’nın güney kıyısındaki ufak ve sevimli San Pietro’ya çeviriyoruz.

– Daima zamanın ötesinde tasarımlarla karşımıza çıkan Vismara Marine’in ilk seri üretim modeli olan“pret-a-porter” konsepti Vismara V50’yi sizin için deniyoruz.

Start Hattı
– Son yılların en güçlü rüzgârına sahne olan Audi Göcek Yarış Haftası’nda neler oldu? CFM Bodrum Kış Trofesi’nde son ana kadar devam eden mücadelede kupayı kim kazandı? BAU Bosphorus Cup’ta neler yaşandı? Yelken dünyasının genç yeteneklerini keşfeden Red Bull Foiling Generation’da Amerika’ya gitme hakkı kazanan yelkenciler kim?

– Merakla beklenen BMW Bosphorus Sailing Fest35. America’s Cup heyecanı… Bu yıl da organ bağışına çekmek için Yeşil Yelken Aç-Yaşam Bağışla (Sail Green-Donate Life) sloganıyla yelken açan Kadınlar Yelken Okulu… Ve IRC sınıflarını aratmayan bir rekabet duygusuyla yarışan İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü.

Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleri her ay Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası
Katamaranla yelken teknikleri
– Çokgövdeli uzmanı Nigel Irens, rüzgâraltına seyirde en iyi performansı yakalamanın ipuçlarını veriyor.

Sınırlı mürettebatla seyir
– Deneyimli yelkenci Pip Hare vardiya ve dinlenme sürelerinin ayarlanması hakkında tüyolar veriyor.

Sizin için seçtiklerimiz
Konuk Yazar
– Rekortmen kürekçi Erden Eruç, Türkiye’nin her kıyı kentinde rahatlıkla kürek sporu yapılabileceğini, gençlerin ilgisini denize çekerek dünya standartlarında sporcular yetiştirilebileceğini söylüyor.

Mutfak Notları
– Buzdolabında sakladığınız simit, poğaça ve açma gibi malzemelerden teknede kolayca yapacağınız kahvaltılıklar hazırlıyoruz.

Cahil Cesareti
– Cahiller denizden sonra dağda da sınırlarını zorluyor. İnkaların peşine düşen Cahil Cesareti, Machu Picchu semalarında uçuyor. Macera devam ediyor.

Mavi Edebiyat
Yılmaz A.Bayazıtoğlu, “Deniz olmak” isimli yazı dizisinde dünyayı tek başına geçen ilk kadın olma unvanına sahip Naomi James’in hikayesini anlatıyor.

Oşinaryus
– Oşinaryus sayfalarımızda bu ayın konusu tik.. Tik nedir? Neden tercih edilir? Bakımı nasıl yapılır? Tik hakkında merak ettikleriniz…

Öteki Dünya
– 2017’de Türkiye’de satışa sunulacak Lexus’un yeni modeli LC500, ayaklarınızı yerden kesecek.