Vismara vizyonu

Vismara vizyonu

Vismara V50

Hafif ve yenilikçi özel teknelerin inşasıyla geçen otuz yılın ardından Vismara, “pret-a-porter” konseptini geliştiriyor. Vismara V50’yi sizin için deniyoruz.

Vismara Marine her zaman heyecan verici, yeni ve farklı bir marka olmuştur. Ürettiği tekneler hızlı, hafif ve ilham verici tasarımlar. Siparişe özel tekneler üreten Vismara’nın tarihine bakıldığında modern gezi-yarış teknelerinin gelişimi açıkça görülebiliyor. Güncel modellerine bakarak tekne tasarımının geleceğini tahmin etmek hiç de zor olmuyor. Marka daima zamanın ötesinde gidiyor.

Otuz yılı aşkın sürede Vismara Marine, Viareggio’daki tersanesinden 130’dan fazla siparişe özel tekneyi denize indirmeyi başarmış. Bunların pek çoğu bugün sembolleşmiş tasarımlar olarak kabul ediliyor. Pistrice, Alligator ve Kiribilli gibi isimler stil ve fonksiyonu birleştirebilmeleri ve gezi teknesi iç mekanlarına sahip olmalarına rağmen yarış parkurlarındaki başarılarıyla kulaklarımızda yankılanıyor. Vismara’nın ilk seri üretim modeli olan “pret-a-porter” Vismara V50’nin üretimiyle büyüme kararı aldığını duyduğumuzda İtalya’ya giderek bir deneme seyri yapmaya karar veriyoruz.

Yazının devamı Haziran 2016 sayımızda..

Vismara V50 Salon

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.