Sezonu teknesiz geçirme

Sezonu teknesiz geçirme
Beneteau Oceanis 38
Beneteau Oceanis 38

Yaz geliyor, tatil planları yapılmaya başladı. Bu yıl tatilinizi kendi teknenizde geçirmek istiyor ama tekne almak için geç kaldığınızı düşünüyorsanız, dert etmeyin. Henüz geç kalmış değilsiniz. Firmaların stoğunda bulunan “Hemen Teslim” 25 tekneyi sıralıyoruz.

Hazırlayan: Kadir Pirasoğlu

Beneteau Oceanis 38 111 bin 540 Euro – Fransa Teslim
2014’te Yılın Avrupalı Yatı ödüllerinde Aile Gezi Teknesi ödülünü alan Oceanis 38 günübirlik yelkenli, haftasonu teknesi ve offshore gezi teknesi özelliklerini birarada sunuyor. 11.50 metre boya ve 63m2 yelken alanına sahip tekne, farklı seçeneklerle kişiselleştirilebiliyor. Günübirlik tekne versiyonunda girişten başaltına kadar tamamen açık; başaltındaki basamak üzerine yerleştirilen basit bir yatak ve banyo içeriye bir stüdyo havası veriyor. Hafta sonu modeli için Beneteau ikinci ya da üçüncü bir açık ya da kapalı kamara, mutfak ve duş eklemiş. Gezi versiyonuysa daha geleneksel; kıçta bir ya da iki çift kişilik kamara bulunuyor.
İletişim: Tezmarin

Finnmaster 68 DC
Finnmaster 68 DC

Finnmaster 68 DC 68 bin 180 Euro – Türkiye Teslim
Finnmaster’ın cruiser serisindeki 6.80 metrelik modeli 68 DC gezi ve su sporlarıyla ilgilenenler için tasarlanmış bir model. L şeklinde oturma grubu, yemek masası ve mini mutfağın yer aldığı havuzlukta saklama alanları için bolca yer ayrılmış. Boyu ayarlanabilen yemek masası istenildiğinde minderlerle ekstra güneşlenme alanı olarak kullanılabiliyor. Yedi kişilik misafir kapasitesine sahip modelin baş tarafında iki kişilik güneşlenme alanı bulunuyor. Tek kamaralı 68 DC, 175 ve 200hp olmak üzere iki farklı makine opsiyonuyla sunuluyor. Fabrika verilerine göre tekne 200hp makineyle donatıldığında 43 knot maksimum sürate ulaşıyor.
İletişim: Burla

Yazının devamı Haziran 2016 sayımızda..

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.