Erden Eruç’un Büyük Pasifik Yarışı başladı

Erden Eruç’un Büyük Pasifik Yarışı başladı

Erden Eruç Büyük Pasifik Yarışı

Rekortmen kürekçi Erden Eruç, Büyük Pasifik Yarışı’nda 2400 deniz milli kürek çekecek.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen ve ekiplerin Monterey Bay ile Honolulu arasındaki 2.400 deniz millik parkuru katedecekleri Büyük Pasifik Yarışı (Great Pasific Race) 4 Haziran cumartesi günü başladı. Ülkemizin ilk ve rekortmen okyanus kürekçisi Erden Eruç yarışta takım arkadaşı Louis Bird’in daveti üzerine Sons of Pasific takımında yer aldı. 100 günlük bir geçiş süresinin ardından ABD’nin California kıyılarından Hawaii’nin başkenti Honolulu’ya ulaşacak ekipler arasında iyi bir başlangıç yapan Erden Eruç ve Louis Bird ikilisi, yarışın başlangıcı olmasına rağmen öncü ekipler arasında yerini almasını bildi.

7.3 metre boyunda ve 1.82 metre enindeki kapalı alana da sahip teknelerle yapılan Büyük Pasifik Yarışı‘na 11 ülkeden 8 ekip yarışıyor.

Erden Eruç‘u yarış sırasında takip cihazı sayesinde Delorme sayfasından izleyebilir ve yarış hakkında yazacağı kısa notlar ulaşabilirsiniz. Büyük Pasifik Yarışı‘nı ayrıca güncel web sayfalarından canlı takip etmek mümkün.

Sons of Pasific Takımı
Erden Eruç’un yeraldığı Sons of Pasific Takımı

Haziran sayımızda “Konuk yazar” köşemizde Rekortmen Kürekçi Erden Eruç‘un “Kürekçiden denizci yetiştirmek üzerine.. başlıklı yazısını okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.