Sardunya’da bir yaz

Sardunya’da bir yaz

Sardunya - San Pietro Adası

MBY forumundaki bir gönderi Sardunya’nın güney kıyısındaki ufak bir ada olan San Pietro’ya gitmemizi, yaz boyunca bölgeyi keşfetmemizi ve yeni dostlarla tanışmamızı sağladı.

Yazı ve Fotoğraflar: Mike Rothery

Senenin başında seyir becerilerimizi geliştirmenin yollarını arıyorduk. Sant Carles-İspanya’yı çok sevsek de, her yaz seyirlerimizi başka limanlara ve ülkelere gidecek şekilde uzatıyorduk. Sık sık birkaç haftalığına demirlemek için Balear Adaları’na gidiyor, hava bozarsa da marinalara uğruyorduk. Üç Balear adasından Mayorka’yı tercih ediyorduk. Ada diğerleri kadar ufak ve güzel demirleme yerlerine sahip ama tekneler için daha fazla servis sunuluyor ve herhangi bir sorun kısa sürede giderilebiliyor. Daha Balear Adaları’nda dolaşmayı bitirdiğimiz söylenemez ama bu yılın ilk aylarında farklı bir deneyim için plan yapmaya başladık.

Teknesini Sardunya’da ufak bir adada tutan arkadaşım Paolo’yla irtibata geçtim. Adanın adı San Pietro, Carloforte adında ufak da bir kasabası var. Daha önce teknemizle Carloforte’de bulunmuştuk ve tekrar gitmek istiyorduk. Paolo her zaman bu özel adadan heyecanla bahsediyordu, ben de bu sene Sardunya’nın güneyine seyir yapmanın eğlenceli olabileceğini söyledim. Paolo bizi Carloforte’de bir marinanın sahibi olan Giuseppe ile irtibata geçirince yaz için gayet iyi bir fiyata bir bağlama yeri ayarladık. Planımız şekillenmeye başlıyordu.

Yazının devamı Haziran 2016 sayımızda..
Sardunya - San Pietro

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.