Klasik tasarımlı Nikon Z fc

Klasik tasarımlı Nikon Z fc

Klasik tasarıma saygı duruşunda bulunan aynasız fotoğraf makinesi Nikon Z fc, zamansız tasarımı görüntü teknolojisiyle birleştirdi.

80’lerde çok popüler olan klasik Nikon fotoğraf makinesi Nikon FM2’den ilham alınarak tasarlanan, aynasız fotoğraf makinesi Z fc, retro tarzıyla havalı bir aksesuar olurken bugünün teknolojisiyle fotoğraf çekiyor. Siyah dokulu gövdesi, çerçevesinin gümüş metali üzerindeki ince noktalar ve özel üretim NIKKOR Z serisi objektifiyle model, iyileştirilmiş hassasiyetle çalışan mekanizmaları sayesinde bütün tıklamaların hissedilmesini sağlıyor. Makinenin her yönden sağlam olan gövdesi, hafif olmasıyla taşıma kolaylığı sunuyor.

Z fc ile fotoğrafın yanı sıra kaliteli videolar çekmek de mümkün.

Yüksek çözünürlüklü sensörü ve 100–51.200 ISO aralığındaki geniş otomatik ışık duyarlılığı aralığı sayesinde Nikon Z fc, hem gündüz hem de gece olağanüstü keskinlik, ayrıntı ve netlik sağlıyor. Akıcı ve hızlı otomatik netleme sistemi, 11 kare/sn’ye varan hızda çekim yapmaya olanak tanırken, aksiyon ne kadar kısa süreli olursa olsun çekimi yapabilmek mümkün hale geliyor. Z fc ile 20 farklı Creative Picture Control özelliğini kullanarak tümü gerçek zamanlı olarak görülebilen efektler kullanılabiliyor.

Değişken açılı ekrana sahip ilk Nikon Z serisi fotoğraf makinesi olan Z fc, ile 30 p hızında 4K/UHD videolar kaydedebilirken, Full HD ağır çekim özelliğini kullanarak sıradan anlar muhteşem anlara dönüştürülebiliyor. Ayrıca, film çekimi yaparken fotoğraf kareleri yakalanabiliyor ve fotoğraf makinesinde çarpıcı 4K zaman aralıklı çekim dizileri oluşturulabiliyor. Yüksek çözünürlüklü değişken açılı dokunmatik ekranı, istenen açıda çekim yapmayı kolaylaştırıyor.

Ekran öne çevrildiğinde Z fc, otomatik olarak selfie portre moduna giriyor. Makine, yüksek keskinlik ve etkileyici alan derinliği sağlıyor. Snapbridge uygulaması sayesinde, uygulamaya bir kez bağlandıktan sonra çekilen her fotoğraf anında akıllı telefona aktarılabiliyor. nikon.com.tr

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.