Lagoon Rally’nin 30 Ağustos coşkusu

Lagoon Rally’nin 30 Ağustos coşkusu

Türkiye’nin en büyük katamaran rallilerinden Lagoon Rally katılımcıları, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılını, Göbün Koyu, Batık Hamam Koyu, Sarsala Koyu, Bedri Rahmi Koyu ve Kille Koyu’nda büyük bir coşkuyla kutladı.

Tezmarin tarafından ilki 2017 yılında düzenlenen Lagoon Rally, bu yıl 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılını kutlamak için Göcek’te bir araya geldi. Rallide katamaranlar, 29-31 Ağustos 2022 tarihleri arasında Zafer Turu, Zafer Rallisi, Stand Up Paddle yarışı, Tiwal yarışı ve keyifli aktivitelerle keyifli vakit geçirdi.

30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılını Göcek’te coşkuyla kutlayan Tezmarin, 29-31 Ağustos 2022 tarihleri arasında 18 tekne ve 100’ün üzerinde deniz tutkununu Lagoon Rally’de bir araya getirdi. Lagoon Rally’nin ilk gününde Göbün Koyu’nda buluşan katılımcılar, Stand Up Paddle yarışı, dünyaca ünlü ödüllü harmanlanmış bir İskoç markanın Workshop’u, eğlenceli aktiviteler, Happy Hour ve ardından akşam yemeğine katıldılar.

Rallinin ikinci gününde tüm filo Türk bayraklarıyla donatıldı. Tezmarin tarafından bir araya getirilen katamaran filosu, 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılını kutlamak için saat 12.00’de tüm görkemiyle bir kez daha su üzerinde bir araya geldi. Göbün Koyu’ndan başlayarak sırasıyla Batık Hamam Koyu, Sarsala Koyu, Bedri Rahmi Koyu ve Kille Koyu’nu büyük bir coşku ile ziyaret eden katamaran korteji, tüm koylarda yoğun bir ilgi ve heyecanla karşılandı.

Bedri Rahmi Koyu’na çıkartma yapan Lagoon Rally filosuna, marşlar eşliğinde tek gövdelilerin de katılmasıyla, coşku daha da arttı ve kutlamalar bu koyda devam etti. Kortejin Kille Koyu’nu ziyaret etmesinin ardından Zafer Rallisi için rota Tersane Ada’sına çevrildi.

Çift gövdeli yatlar, tatlı bir rekabetin yaşandığı 100. yıl 30 Ağustos Zafer Rallisi yarışı için Tersane Adası ve Tavşan adası arasında kurulan start hattından start aldılar ve Ege Denizi’ni yelkenlerle donattılar.

 

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.