Lewmar Epsilon Demir

Lewmar Epsilon Demir

Lloyds’un “Çok yüksek tutma gücüne sahip demir” sertifikalı yeni Lewmar Epsilon, galvanizli ve paslanmaz çelik versiyonlarda 20 ila 90ft arasındaki tekneler için üretiliyor.

Lewmar Epsilon demir çapa
Yeni Epsilon 20 ila 90ft tekneler için üretiliyor.

Delta tipi demirlerin üreticisi olan Lewmar çok daha hızlı tutunduğu ve selefinden daha iyi bir tutma sağladığı belirtilen yeni bir model demiri piyasaya sürdü. Yeni Lewmar Epsilon taramaya karşı daha iyi bir direnç için içbükey tırnakların yanı sıra deniz tabanına ucu aşağıda ulaşmasını sağlayan, içine balast doldurulmuş bir boşluk ve demir, yanal yönde taradığında kenarların gömülmesini önleyen küçük kanatlar gibi özellikler taşıyor.

Lewmar Epsilon’un arka kısmındaki bağlantı aşırı zorlanma durumunda tırnakların birbirinden ayrılmasını önlemeye yarıyor ve opsiyonel bir yuvarlanma barı demirin baş aşağı düşme riskini daha da azaltıyor. Bazı tekne sahipleri demirin takılması riskinden endişe duyduğu için Lewmar bu özelliği standart olarak sunmamayı tercih etmiş. Loçaların çoğuna kolayca oturacak şekilde tasarlanmış yönlü gövde, uzatılmış gözü sayesinde D tipi ağır hizmet kilitlerinin de kolay kullanılmasını sağlıyor.

Bu tasarım özelliklerinin sonucunda Lewmar Epsilon Lloyds’un “Çok yüksek tutma gücüne sahip demir” sertifikasına layık görülmüş. Yeni Epsilon galvanizli ve paslanmaz çelik versiyonlarında 6kg ile 63kg arası boylarda 20 ila 90ft aralığındaki tekneler için üretiliyor.
İLETİŞİM: kaptandenizcilik.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.