Teknenizi Tef-Gel ile koruyun

Teknenizi Tef-Gel ile koruyun

Tekne ve yelken sistemlerinin ömrünü uzatan veya korozyona uğratarak kısaltan detaylar çoğunlukla hiç göze görünmeyen yerlerde, parçalarda ortaya çıkar. Teknelerde deniz suyuyla farklı tip metallerin (alüminyum ve çelik gibi) birbirleriyle etkileşime geçmesine ve bir elektrolit (deniz suyu) aracılığıyla bozulmaya başlamasına galvanik korozyon adı verilir.

Tef-Gel teknenizde farklı metaller arasında oluşan korozyonu engellemek için pek çok uygulamada kullanılabilen; neme, kimyasal maddelere ve zorlu ortam şartlarına dayanıklı, PTFE bazlı bir ürün.
Tikal Tef-Gel teknenizi korozyona karşı koruyor.
Galvanik korozyon, örneğin bir alüminyum direk için tartışmasız en büyük tehdittir ve sorun armanızın yanında cüzdanınızda da büyük kayıplar verir. Bu tip bir korozyon direğin düz yüzeylerine bakılarak kolayca görülebilir ancak gözle görülmeyen yerlerde sorun daha büyük olabilir. Plastik tabanı olan veya bir şekilde direkten izole edilmiş parçaların çoğu genellikle çelik vidalarla monte edilir. Buradaki korozyon kolayca fark edilemez. Vida dişleri etrafında korozyon ortaya çıkması kuvvetli olasılıktır ve kontrol altına alınmazsa emniyet sorunları oluşabilir.

Tef-Gel burada devreye giriyor. Montaj öncesi vidalar ve diğer parçalara ince bir film halinde uygulanarak, ekstra bir koruma katmanı oluşturulmasını sağlıyor. Metalin ömrü artırdığı gibi bir yelkenli tekne için önemli bir kazanımla su girişini de önlüyor. Galvanik korozyon sadece metallerde değil, çelik veya alüminyumla teması olan karbon parçalarda da yaşanıyor. Armanıza veya teknenizin farklı parçalarına bakım yapıyorsanız montaj öncesinde vida, cıvata ve temas yüzeylerine bir kat Tef-Gel sürmeniz, iki farklı iletken malzemenin birbirine sürterek korozyon meydana getirmesini önleyecektir.
İLETİŞİM: marti-tech.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.