Majesty 100

Majesty 100

Majesty Yachts’ın süperyat serisinin en küçük yatı Majesty 100, geçtiğimiz yıl mart ayında denize atıldı ve Avrupa’da ilk kez Cannes’da sergilendi.

31.7m (104ft 1in) boyu, 123 tonluk ağırlığı ve banyolu beş kamara için yeterli alanıyla serinin en ufak modeli olmasına rağmen teknenin bir süperyat olarak tasarlandığı aşikar. Dekorasyonu oldukça mütevazi olmasına karşın üst güvertede yer alan ve misafirlere klimalı bir salon konforu ya da güneşin tadını çıkarabilecekleri bir açık yaşam alanı sunan sky lounge gibi dikkate değer inovasyonlara sahip.

Majesty 100 - Skylounge
Majesty 100 – Skylounge

 

Bu bölümde arzu edildiğinde sky lounge’un pencerelerini indirip, klimayı kapatarak doğanın sağladığı serinliğin tadını çıkarırken, yukarıdan, kesintisiz bir manzaraya sahip olunuyor. İleride, ortada yer alan basamaklar dümen bölümüne iniyor; burası masalar ve güneşlenme minderlerinin bulunduğu geniş ve düz baş bölüme bakıyor.

Majesty 100 - Owner kamara
Majesty 100 – Owner kamara

 

Majesty 100′ de dümen köşkünün altında master kamara yer alıyor; güverte katında yer alan ve misafir yaşam alanlarının üzerindeki kamaranın kendine ait bir girişi var. Dışarıdan bakıldığında güverte katındaki pencereler salondan master kamaraya kadar kesintisiz uzanıyor ve her iki bölümden de harika manzara sunuyor. Alt katta ikisi twin, ikisiyse double yataklı olmak üzere dört adet banyolu misafir kamarasının yanı sıra, baş bölümde bir çift mürettebat kamarası ve yemek bölümü ve misafir kamaralarıyla vasattaki makine bölümünün arasında bir kaptan kamarası bulunuyor. Gulf-Craft, V-drive’lar kullanarak yalnızca alt kattaki yaşam alanını maksimize etmekle kalmamış, ayrıca teknenin tamamında ses ve vibrasyonu da minimuma indirmiş. Bir çift MAN 1,900hp makineyle donatılan Majesty 100,tam yolda 23 knot azami sürate ulaşıyor.
İletişim: bcmarin.com

TEKNİK ÖZELLİKLER
Tam boy 31.7m (104ft 11in)
Su hattı boyu 26.72m (87ft 7in)
En 7.1m (23ft 4in)
Makineler Çift MAN 1,900hp
Maksimum hız 23 knot
Fiyat için firmayla iletişime geçiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.