Su Marine, Reliant X40 serisi

Su Marine, Reliant X40 serisi

Reliant X40 Serisi

Su Marine’in Express, Limousine ve Lander olmak üzere farklı özelliklere sahip üç modelden oluşan yeni lüks motoryat serisi Reliant X40 ekim ayında suya indi.

Amerika’nın köklü yat tasarım firmalarından Reliant Yachts ile ülkemizin önde gelen tersanelerinden Su Marine birkaç yıl önce lüks motoryat serisi X40’ın üretimi için işbirliği yapmıştı. Bu işbirliğine ait ilk tekneler geçtiğimiz ay suya indirildi. 11.50 metre boyundaki X40 serisi; Express, Limousine ve Lander olmak üzere farklı özelliklere sahip üç modelden oluşuyor.

Karbon kompozit malzemeden üretilen  Express modeli çift 480hp’lik Cummins makinelerle 42 knot maksimum sürate ulaşıyor. Teknede çıkarılabilir üst tavan, Seakeeper yalpa dengeleyici gibi özellikler bulunuyor. Megayat tender’ı olarak tasarlanan Limousine modelinde klasik Venedik su taksilerinden esinlenilmiş. Çift 425hp makineyle donatılan tekne tam yolda 38 knot sürate sahip. Gövde tasarımı ve stabilizasyonu farklı deniz koşullarına uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiş. Birçok işlevsel özellikle donatılan Lander ise çok farklı amaçlar için kullanılabiliyor. 14 kişi kapasitesine sahip modeli lüks bir tender, araba taşıyıcı, çıkartma gemisi, yemek botu veya tüplü dalış platformu gibi kullanabiliyorsunuz.

Model çift 355hp makineyle 21 knot maksimum sürate sahip. Serinin mühendisliği ve teknik tasarımı gemi inşa mühendisi Tanju Kalaycıoğlu tarafından üstlenilmiş.
İletişim: sumarineyat.com.tr

TEKNİK ÖZELLİKLER
Boy 11.5m En 3.68m (Lander – 3.90m)
Makine Çift 480hp (Express), çift 425hp (Limousine), çift 355hp (Lander),
Fiyatı için firmayla iletişime geçiniz.