Monte Carlo Yachts 70

Monte Carlo Yachts 70

Monte Carlo Yachts 7010 yıl önce üretilen, ilk tekne MCY 76’dan sonra 65-105ft arasındaki hemen her boşluğu dolduran İtalyan tersane MCY 70 ile başlayan, tamamen yeni bir serinin üretimine başladı.
Bununla birlikte, önceki modellerle kıyaslandığında bir evrim olarak nitelenebilecek belirgin Nuvolari-Lenard stilinin farklarını görmek için dikkatli bakmak gerekiyor. Dışarıdaki en belirgin değişiklikler büyük pruva pencereleri ve salona manzara kazandıran kesintili küpeşteler. Birbiriyle kesişen daire şeklinde gövde pencereleri, başüstü ve üzeri kapalı yan güverteler yepyeni bir seviyeye taşınmış.

Alışıldık oturma ve yemek bölümleri yerine mutfağa bakan rahat bir kahvaltı barı ve iki tabure tercih edilmiş; geride kitap ve dekoratif malzemelerin olduğu açık rafların yanındaysa alçak seviyeli bir oturma grubu yer alıyor. Günümüzün rahatlığı öne çıkaran yaşam biçimini yansıtacak şekilde tasarlanmış ve geniş mutfağın ön plana çıktığı salon 70ft bir tekneden ziyade modern bir daireyi çağrıştırıyor.

Salonun gerisinde dikkat çekmeyen basamaklarla, genişletilmiş gövde pencerelerinden en iyi şekilde yararlanılan master kamaraya özel bir geçiş sağlanıyor. Parlak lake yüzeyler ve gizli aydınlatma buraya önceki MCY’lerden daha hoş, modern bir hava katıyor. VIP suit ve birbirinin aynı çift kişilik kamaralara uzanan basamaklar salonun ön kısmında yer alıyor.
Çift 1200hp MAN V8 makinenin tekneye 30 knot azami sürat sağladığı belirtiliyor, RCD rating’inde görülen “A kategorisi” ise zorlu deniz koşullarıyla baş edebileceğini gösteriyor.
İLETİŞİM: tezmarin.com

MCY70 layout
MCY70 – Yerleşim planı

TEKNİK ÖZELLİKLER
BOY 21.08m (69ft 2in)
EN 5.45m (17ft 2in)
MAKİNE Çift 1200hp MAN V8
MAKSİMUM SÜRAT 30 knot
FİYAT Firmayla iletişime geçiniz.