Nimbus C8

Nimbus C8

İskandinav tersanenin ödüllü W8 esas alınarak inşa edilen kamaralı Nimbus C8, korunaklı yapısıyla tüm deniz ve hava şartlarında güven veriyor.

Ödüllü W8 esas alınarak inşa edilen bu kamaralı versiyon İskandinav markaların çok başarılı olduğu, çok yönlü kullanıma uygun “commuter “olarak adlandırılan teknelerinden biri. Tekne İsveç pazarı düşünülerek tasarlanmış ama İngiltere’de denize çıkan herkes bu kadar korunaklı bir teknenin yağmurlu havalarda ne kadar kullanışlı olacağını görebilecektir.

Tüm yıl boyunca suda kalmak istiyorsanız bu 26ft’lik tekne buna uygun olarak donatılmış; dümen köşkünün içinde beş kişilik oturma bölümü ve aşağıdaki çift kişilik kamaraya ilaveten yatağa dönüşebilen bir kanepesi var. Bu boy bir kamaralı teknenin orantısı her zaman biraz zorluk çıkartacaktır, Nimbus C8 de kimi açılardan biraz tuhaf gözüküyor ancak kaydırılır cam sunroof’u, sancak güverteye açılan yan kapısı ve içeriye hava dolmasını sağlayan gerideki açılır heçiyle kullanışlı bir tekne.

Nimbus C8 - Kabin
Nimbus C8’in içerisinde dümen köşkününde dahil olduğu beş kişilik oturma bölümü ve aşağıdaki çift kişilik kamaraya ilaveten yatağa dönüşebilen bir kanepesi var.

Güverte de aynı derecede akıllıca tasarlanmış, baş ve kıç havuzluklar birbirinden bağımsız olarak yemek masası ya da güneşlenme alanı olarak düzenlenebiliyor ve sökülebilir tenteleri var.

Yaşam alanları basit ancak konforlu, işçilik standardı da yüksek. Ayrı bir banyo olması uzun seyirleri daha da kolaylaştırıyor. Donanım ve işçiliğin Nimbus’un alışıldık yüksek standartlarına sahip olması da cabası.

Nimbus C8, inşa kalitesi ve bir Sleipner baş manevra pervanesi, 7 inç Simrad MFD, sunroof ve Zipwake’in mükemmel dinamik trim kumandasının da dahil olduğu standart ekipmanlar sunuluyor.

Yüksek devirli araçların arkasında treyler ile çekilebiliyor olması da eklenince, Nimbus C8 2021 yılında  piyasaya sunulan en kullanışlı ufak teknelerden biri olabilir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 7.93m (26ft 2in)
En 2.55m (8ft 4in)
Makineler Tek Mercury Verado 250/300hp
Maksimum hız 40 knot
Başlangıç fiyatı Firmayla iletişime geçiniz
İletişim alfabeta.com.tr