Yeni nesil crossover: Nissan Juke

Yeni nesil crossover: Nissan Juke

Heyecan verici tasarımı, genişleyen iç hacmi ve ileri teknoloji özellikleriyle ön plana çıkan Yeni Nissan Juke, sınıfında kuralları yeniden yazmayı amaçlıyor.

YAZI: Kadir Pirasoğlu

Son yıllarda dünyada ve Türkiye’de SUV araçlara olan ilgi artıyor. 2010 yılında Nissan tarafından üretilmeye başlanan B-Crossover SUV modeli Juke’nin satış rakamı dünya genelinde 1.5 milyonu geride bıraktı. Tasarımı ve otomobil içi eğlence anlayışıyla segmentindeki diğer otomobillerden ayrışan Yeni Juke, güvenli sürüş özellikleri, yüksek performansı ve ileri teknolojiyi bir arada sunuyor.

Sportif ve dikkat çekici bir dış görünüşü bulunan Juke, tüm donanım paketlerinde LED farlarla sunuluyor. Aracın ön kısmındaki yeni panjur tasarımı Nissan’ın diğer son jenerasyon modellerinden oldukça tanıdık. Yenilenen Nissan Juke’un iç mekânda da daha iyi hacim sunması amaçlanarak bir takım değişikliğe gidilmiş. Kabinde aka yolculara artık daha iyi bir diz ve baş mesafesi sunuluyor.

Aracın bagaj hacmi de artırılarak, 422 litre hacme çıkarılmış. Yenilenmiş iç tasarımla birlikte kullanıcı dostu kontrol özellikleriyle donatılan Nissan Juke; 7inç’lik gelişmiş sürücü yardım ekranı, araç konsolunda ve kapı içlerinde yer alan yumuşak dokunuşlu döşeme malzemeleri, ambiyans aydınlatma, standart mono-form koltuklar ve Alcantara yarı deri koltuk döşemeleriyle daha fazla konfor vaat ediyor. Nissan bilgi ve eğlence sistemiyle birlikte kullanıcılar akıllı telefon uygulamalarıyla araç içindeki 8inç’lik dokunmatik ekrana ulaşabiliyorlar.

Nissan Juke iç mekan
Nissan Juke; 7inç’lik gelişmiş sürücü yardım ekranı, araç konsolunda ve kapı içlerinde yer alan yumuşak dokunuşlu döşeme malzemelerine sahip.

YÜKSEK PERFORMANS

Tekna, Platinum, Platinum Perso ve Platinum Premium olmak üzere dört farklı donanım seçeneğiyle satışa sunuluyor. Yeni versiyon üç silindirli 115 beygir gücünde, 1.0 litrelik DIG-T turbo-şarjlı motordan güç alırken kullanıcı tercihine göre altı ileri manuel veya yedi ileri otomatik (DCT) şanzıman seçenekleri de bulunuyor.

Üç farklı sürüş modu (Eco, Standart, Spor) sayesinde sürücüler ihtiyaçlarına uygun olarak seçenekler arasında geçiş yapabiliyorlar. Tekna versiyonuyla birlikte otomobilde ayrıca Bisiklet ve Yaya Tanımalı Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi, Akıllı Şerit Takip Asistanı, Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı, Trafik İşaret Tanıma Sistemi standart olarak sunuluyor.

İletişim: nissan.com.tr