Sargo 45

Sargo 45

Finli tersane Sargo, bugüne kadar inşa ettiği en büyük tekneyi piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yepyeni Sargo 45, tüm hava koşullarına uygun dümen köşklü serinin diğer tekneleriyle aynı sağlam görüntüye sahip. Geniş yüzme platformu, geçiş kıç ayna, teknenin tüm çevresini saran güverte, dümen köşkünün her iki yanındaki kapılar ve ileri yatık ön cam gibi özellikler bu modelde de mevcut.

Yeni teknenin dikkat çekici ekstra boyutları iskele tarafta L şeklinde yemek masası bulunan bir havuzluğa, baş taraftaki güneşlenme minderine ve oturma grubunun daha fazla kişiyi ağırlayabileceği bir dış mekâna imkan tanımış.

Dümen köşkünün içindeki C şeklinde ikinci bir yemek masası iskele tarafı büyük ölçüde kaplarken, önünde, ileriye dönük üç kişilik navigasyon koltuğu ve sancakta mutfak yer alıyor. Dümen bölümü sancağa doğru yerleştirilmiş.

Aşağıdaki standart yerleşim, teknenin 4.25m’lik genişliğinden en iyi şekilde istifade ediyor. Başta master, vasatta ise enine yerleştirilmiş iki yatağı olan banyolu iki kamara bulunuyor. Vasattaki üçüncü bir alan isteğe göre çamaşır odası, çalışma odası ya da çift kişilik yataklı üçüncü bir kamara olarak düzenlenebiliyor.

Kuyruk tahrikli bir çift 440hp Volvo Penta makine yaklaşık 35 knot azami hız sağlarken, yüksek seyir sürati 20’lerin ortası ve üzerinde olacaktır. Sargo 45, 25 knot süratte teknenin 250 deniz mili menzile sahip olacağını belirtiyor. Firma ilk kez kuyruk tahrikli makineler haricinde çift 440hp IPS600 ya da 480hp IPS650’leri de opsiyon olarak sunuyor. Daha güçlü makine seçeneği tekneye 30 knot üzerinde sürat sağlayacaktır.

Tüm modeller Sargo’nun sağlam, denize elverişli tekneler ürettiğini belgeleyen B-Offshore klasifikasyonuna sahip. Reçine infüzyonlu gövde dalgaları yaran keskin hatlara sahip; kıçtaki düz bölümleri ise verimli seyir sağlıyor. En ufak kuyruk tahriklerle donatılan 45’in kuru ağırlığı yaklaşık 13 ton.

İlk Sargo 45 ’in bu yaz suya atılması planlanıyor ve ilkin geliştirme platformu ve tersanenin sergileme teknesi olarak kullanılacak. İlk seri üretim tekneler 2021 sonlarında teslime hazır olacak. Ve 36 gibi, bir flybridge versiyonu da önümüzdeki yıl seriye katılacak.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Tam boy 14,60 metre (47.9ft)
En 4,25 metre (13.94ft)
Draft 1,20 metre (3.9 ft)
Makine Çift 440hp IPS600 ya da 480hp IPS650
Maksimum sürat 35 knot ve üzeri
Fiyatı Firmayla iletişime geçiniz.
İletişim solemarin.com