Oasis Marina Yeni Foça açıldı

Oasis Marina Yeni Foça açıldı

Türkiye’nin en yeni ve en modern yat limanlarından Oasis Marina Yeni Foça, 27 Ekim’de açıldı. Zemine çakılmış çelik kazıklara bağlı yüzer iskelelere sahip Oasis Marina Yeni Foça, 10 ila 30 metre boyundaki yatlara yıl boyunca ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin en yeni yat limanlarından Oasis Marina Yeni Foça, 27 Ekim 2023, Cuma günü T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun katılımıyla açıldı. Güvenliğin en yüksek seviyede sağlandığı zemine çakılmış çelik kazıklara bağlı yüzer iskelelere sahip marina, 10 ila 30 metre boyundaki yatların yıl boyunca, her türlü hava koşulunda güvenle konaklaması için özel olarak tasarlandı.

Deniz park kapasitesi 245, kara park kapasitesi de 100 yat olarak planlanan Oasis Marina Yeni Foça’nın açılış töreninde konuşan T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu, Ayvalık ile Çeşme arasında bugüne kadar bir yat limanı olmadığını ve Oasis Marina’nın bu anlamda çok değerli bir noktada bulunduğunu söyledi. Uraloğlu, Oasis Marina’yla eşsiz koylara ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Kuzey Ege’ye yeni bir denizcilik merkezi eklendiğinin altını çizdi.

Oasis Marina Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Emre Kazan ise, Oasis Marina’yı yeni teknolojiler ile yat turizmini birleştiren, dünya standartlarında ve sürdürülebilirlik bakış açısıyla, beş çıpalı bir marina olarak tasarladıklarını söyledi. Oasis Marina Yeni Foça projesini, yüzde 100 özsermayeyle tamamlayarak hizmete açtıklarını ifade eden Kazan, sektördeki yeni fırsatlara da sıcak baktıklarını belirtti.

Yatırımcı firmalar; Desird ve Antmarin’in yönetim kurulu başkanları Ender Kazan ve Hasan Akıncıoğlu ile Oasis Marina Yeni Foça Danışmanı Burak Çavuş’un eşliğinde marinanın cazibe alanlarını gezen Uraloğlu, “Yeni Foça’nın tarihi dokusuna uygun inşa edilen, doğa dostu yat limanı projemizle, halkımıza, açık restoran, kafe, mağaza, konferans salonu, yüzme havuzu, tenis kortu ve yürüyüş alanlarıyla eksiksiz bir yaşam merkezi de kazandırmış olduk” dedi.

Yatçılık sektörünün bilinen isimlerinden, Oasis Marina Müdürü Umut Tepedelenlioğlu; yatçılık dünyasında hızla tanınan yeni rota Oasis Marina Yeni Foça’nın Kuzey Ege’nin en gözde yat limanlarından biri olarak şimdiden dikkat çekmeye başladığını vurguladı.

İzmir şehir merkezine 30 dakika

Oasis Marinaİzmir şehir merkezine 30 dakika mesafede bulunan Oasis Marina Yeni Foça, mağazaları, restoranları, kafeteryaları, fitness ve SPA merkezi, yüzme havuzu ve tenis kortu gibi özel imkanlarıyla deniz tutkunlarının yanı sıra bölge halkına da özel bir deneyim sunuyor. Oasis Marina Yeni Foça’da İzmir’in önde gelen markalarından Goche’s Cafe ve Irish Pub, CarrefourSa Marina Premium, Petrol Ofisi ve Sfit Welness & Spa, Fitness gibi önemli işletmeler ve markalar hizmet veriyor.

Oasis Marina Yeni Foça, 50 metre uzunluğa kadar olan yatlara hizmet verebilecek özel yakıt ikmal ve atık su alım tesislerine sahip olmasıyla da fark yaratıyor. Helikopter iniş alanıyla modern bir marina için gerekli olan tüm hizmetleri sürdürülebilir bir şekilde sunma konusunda da iddialı.

Oasis Marina Yeni Foça, yatçılara, teknelerini karaya alıp, tüm bakım ve onarım işlemlerini, yat kara park alanında bulunan, tecrübeli firmaların irtibat ofisleri ve atölyelerinde güvenle yaptırabilecekleri bir altyapı da sunuyor. Oasis Marina Yeni Foça’da bulunan ve yatların karaya alınmasında kullanılacak Travel Lift 110 tonluk kapasitesiyle, lift havuzu ise 8 metrelik eniyle dikkat çekiyor.

Atatürk Kupası’na ev sahipliği

Kış sezonuna anlamlı bir yarışla merhaba demek isteyen Oasis Marina, 11-12 Kasım’da Oasis Marina Atatürk Kupası’na ev sahipliği yaptı. EAYK (Ege Açıkdeniz Yat Kulübü) ve TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) işbirliğiyle düzenlenen yarışlara katılan yelkenli tekneler 4-19 Kasım tarihleri arasında marinada misafir edilirken, “Oasis Marina Atatürk Kupası” 11 Kasım’da Eski Foça Coğrafi Rotası, 12 Kasım’da ise Tavşan Adası Coğrafi Rotası’nda gerçekleşti.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.