Numarine 40MXP’nin üçüncüsünü sattı

Numarine 40MXP’nin üçüncüsünü sattı

Numarine, üçüncü 40MXP süperyatını sattı. Bir “Akdeniz Kaşifi” olan 40MXP’nin üçüncü gövdesi de diğer kardeşleri gibi 2025’te teslim edilecek.

Mediterranean Explorer serisine ait olan 40MXP, popüler 37XP’nin gelişmiş bir versiyonu. 40MXP-03, havuzlu yenilikçi bir tasarıma, yükseltilmiş MAN 900hpm IMO Tier III motorlara ve tam deplasmanlı çelik gövdeye ve 5.000 nm’lik etkileyici bir menzile sahip.

Moelin ilk iki gövdesi daha önce satılmış ve 2025’te teslim edilecekleri açıklanmıştı. 40MXP-03’ün de Temmuz 2025’te teslim edilmesi planlanıyor. Teknenin ana limanı Meksika’nın batı yakasındaki Sea of Cortez olacak.

40MXP
Teknenin ana limanı Meksika’nın batı yakasındaki Sea of Cortez olacak.

Model, Denison Yachting’in tersaneyi temsil eden broker’ı Alex G. Clarke tarafından satıldı. Numarine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Malaz, “Bu, Alex G. Clarke ve Denison Yachting’in işbirliği yaptığımız üç yıldan fazla bir süre içinde sattıkları on birinci Numarine. Verimli işbirliğimizden çok memnunuz ve bunu gelecekte geliştireceğiz. Keşif yatlarımız da sektörün en iyileri arasında olduklarını kanıtladı.” dedi.

12 kişiye kadar misafiri ağırlayabilen süperyatta sahibinin isteği üzerine çeşitli değişiklikler yapıldı. 40MXP-03’ün sahiplerinin hevesli balıkçılar olması nedeniyle kıç saklama alanı, tüplü dalış ekipmanları, kompresör, maskeler/yüzgeçler, dalgıç kıyafetleri, tanklar ve su sporları oyuncakları için bir dalış ve olta takımı merkezi olacak. numarine.com

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.