Pirelli Jet Bot pazarında

Pirelli Jet Bot pazarında
Pirelli Jet X350
Pirelli Jet X350

Pirelli dendiğinde aklımıza otomobil lastikleri gelir, ancak aslında İtalyan üretici TecnoRib uzunca bir süredir 30-50ft aralığında Pirelli markalı yüksek performanslı RIB’ler üretiyor. X350 ve X400 markanın günümüzde Williams’ın hâkim olduğu jet bot pazarına girişini simgeliyor ve sonuçta ortaya oldukça şık görünümlü tekneler çıkıyor.

Tasarımdan sorumlu Christian Grande, yeni modellerde maksimum iç hacim için daha köşeli bir baş form kullanmış. Ayrıca eldeki alanın en verimli şekilde değerlendirilmesi için her biri özel toka sistemleriyle sabitlenen tüplerin yanına bağlanabilen çantalar düşünülmüş. Konsola bağlanan bir evrak ve kişisel eşya çantası, dalga sörfü askıları gibi birçok detay ve aksesuarıyla da jet botlar tekne sahibinin tercihine göre kişiselleştirilebiliyor.

Pirelli’nin imza niteliğindeki lastik sırtı kaymaz bölümler, küçük yüzme platformları ve yan tüpler üzerinde basamak noktaları hemen göze çarpıyor ve model numaraları lastik boyutu formatında grafikler de dikkat çekiyor. Örneğin X350 için X350/50 R17 olarak tanımlanıyor.

Su jeti tahrik sistemi gücünü 90hp Rotax ACE 903 benzinli makineden alıyor. tezmarin.com