Saxdor 460 GTC

Saxdor 460 GTC

Saxdor bugüne kadar ürettiği en büyük modelin taslaklarına göz atmamıza izin verdi; 46ft boydaki amiral gemisi 460 GTC olarak adlandırılıyor. Daha küçük 400 GTC gibi, model iki ekstra uzun katlanır balkona açılan bir çift kayar yan kapıyla tam ene yayılan bir dümen eviyle tasarlanmış. Balkonlar tekne boyunun yaklaşık üçte biri boyda ve dik veya yatay konumdayken su üzerinde hoş manzaralar sunan geniş cam paneller kullanıyor. Aşağı açılmış konumlarında salon zeminiyle aynı seviyede oluyorlar ve güverte alanını genişleterek misafirlerin ana arka kapı yanında yan kapılardan da dışarı çıkmalarına izin veriyorlar.

Çizimlerde salonun havuzluktan nasıl ayrıldığı net değil, ancak büyük olasılıkla 400 GTC’de kullanılan yarı yükseklikte kıç cam ve ayrı tam boy bir kapı çözümünü paylaşacak. Henüz iç mekân ve yerleşim planı çizimleri paylaşılmadı, ancak dümen evinde yemek bölümüyle yukarıda kuzine planı ve sancak tarafta bir dümen konsolu olacağını tahmin etmek güç değil. İskele taraf büyük baş güverte dinlenme alanına açılan alışılmış pantograf kapıya erişim için boş bırakılıyor.

Alt güverte yerleşiminin, özellikle salon koltuğundaki açılır bölümden erişim sağlanan ilginç kıç kamara düzenlemesini 400’ün planlarının yansıması olup olmayacağını bilmiyoruz. Baş tarafta bildik master kamara ve ayrı bir banyo olacağı düşünülüyor, ancak üçüncü bir kamara için yer olup olmadığı veya sadece 400’ün mevcut ikinci kamarasının daha büyük bir versiyonunun mu sunulacağı da bilinmeyenler arasında.

320 GTWA’da çepeçevre güvertelere yer açmak için GTC’den daha ince bir dümen evi olacak.
Saxdor 320 GTWA’da çepeçevre güvertelere yer açmak için GTC’den daha ince bir dümen evi olacak.

Küçük kardeşleri gibi, 460 çift basamaklı bir gövde kullanıyor, ancak tek veya çift Mercury Verado dıştan takmalar yerine bu modelde üç makine bulunuyor. Bunların V8 veya V10 makineler olduğu hakkında bir ipucu yok, ancak Saxdor’u tanıyanlar modelin en büyük makine seçenekleriyle 50 knot maksimum sürati hedefleyeceğini görebiliyorlar. Denize inişi için henüz bir tarih verilmiyor.

Yeni 460 amiral gemisi modelinin gelişini duyurmalarının yanında, Saxdor popüler 320 GTC modellerinin bir çepeçevre güverte versiyonunu da denize indirmeyi planladığını bildiriyor. 320 GTWA olarak adlandırılan tekne GTC’nin dikey camları ve tam eni kullanan dümen evi yerine, ters açılı camlarıyla daha dar bir dümen evi ve çepeçevre yan güvertelerle düzenleniyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TAM BOY 14,02m (46ft)
MAKİNE Verado V8 veya V10 dıştan takma
MAKSİMUM SÜRAT Yaklaşık 50 knot
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM saxdorturkey.com