Beneteau Antares 12

Beneteau Antares 12

45 yıllık üretimden sonra insanlar Antares serisinden ne bekleyeceklerini biliyor. Örneğin, doğal olarak güneşli bölgelerde günlük kullanıma uygun olmasına karşın, bu yeni model aynı zamanda uzun seyirler de düşünülerek yaratılmış. Master süit ve ana iki kişilik kamaraların her ikisine de özel birer banyo bulunuyor, ancak misafir kamarasının banyosu ortak kullanım için paylaşılıyor. Tek yataklı, çift kişilik yataklı bir kamara veya depolama alanı olarak seçilebilen hayli modüler üçüncü bir kamara için de yer ayrılabiliyor.

Ana güvertede üst binanın iskele tarafa çekilmesiyle aralarında geniş bir giriş alanı bırakılan büyük C formlu oturma alanı ve karşısında donanımlı bir kuzine için yeterli genişlik sunuluyor. Ayrıca kıçta açıldığında salonu havuzluğun L formlu oturma alanıyla buluşturan üç kanatlı bir kapı var. Havuzlukta flybridge üstten koruma sağlıyor ve parapetin katlanır bölümü ekstra bir alan yaratıyor.

Günlük kullanım alanlarıyla dolu olmasına karşın, Antares 12’de sekiz kişiye kadar geceleme yapılabiliyor.
Günlük kullanım alanlarıyla dolu olmasına karşın, Antares 12’de sekiz kişiye kadar geceleme yapılabiliyor.

Dümen istasyonunda büyük bir kaptan kapısı sancak yan güverteye doğrudan erişim sağlıyor. Buradan baş taraftaki geniş eni çok iyi kullanan üçlü güneşlenme minderinin bulunduğu kısma kolayca geçiliyor. Flybridge de başa bakan üçlü koltuğu, barı ve bir masa etrafındaki U formlu oturma grubuyla çok etkileyici.

Aile kullanımına uygun olma hedefi modeli oldukça tatmin edici bir tekne yapıyor ve makine opsiyonları bunu yansıtıyor. Beneteau Antares 12, bir çift V10 400hp Verado dıştan takma veya üçlü V8 300’lerle yaklaşık 37 knot maksimum sürate ulaşabiliyor.

Master suit uzun seyirler de düşünülerek yaratılmış.
Master suit uzun seyirler de düşünülerek yaratılmış.

Eski versiyonların bazılarında kullanılan Volvo D6 dizeller Mercury V10’ların iki katı ağır olduklarından burada dıştan takmaların daha doğru bir seçim olduğunu görmek çok kolay. Ancak değiştirilmeyen yakıt tanklarıyla, daha aç gözlü V10’lar için 20,5kt süratte bildirilen menzil 127 deniz mili ve bu bazılarımız için kısıtlayıcı olabilir.

Antares 12 - Layout
Antares 12 – Layout

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 12,97m (42ft 7in)
EN 3,78m (12ft 5in)
MAKİNELER Çift 400hp ya da Üçlü 300hp Mercury dıştan takma
MAKSİMUM SÜRAT 37 knot
FİYAT Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM tezmarin.com