“Rüzgârın Çocukları” Tokyo’da

“Rüzgârın Çocukları” Tokyo’da

Japonya’da düzenlenecek 2020 Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek yelken sporcularımız Tokyo’ya ulaşmaya başladı. Ayrıca artık kendilerine özel bir şarkıları da var.

“Rüzgarın Çocukları” yelkencilerimizin de sahne alacağı, 23 Temmuz- 8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olimpiyatlar için nefesler tutuldu. Ülkemizi yelken branşında sekiz sporcumuz temsil edecek. Ateş ve Deniz Çınar, Beste Kaynakçı ve Okyanus Arıkan, Alican Kaynar, Dilara Uralp, Ecem Güzel ve Onur Cavit Biriz kendi disiplinlerinde madalya mücadelesi verecek.

Sporcular kafileler halinde Tokyo’ya ulaşmaya başladılar. Olimpiyat şehrine ilk ulaşan olimpik sporcu Alican Kaynar oldu. İlk kafilede Türkiye Yelken Federasyonu Sportif Direktörü Fatih Özmen, Kondisyoner Turgay Aslanyürek sporcuya eşlik etti. Türkiye Yelken Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Tokyo’ya giden kafileyi Tokyo Büyükelçisi Korkut Güngen ve Büyükelçilik Müsteşarı Ahmet Tekin’in karşıladığı belirtildi.

Olimpiyat kafilesi Tokyo'da
Olimpiyat kafilesi Tokyo’da

Olimpik sporcular ve antrenörlerden oluşan İkinci kafile daha kalabalık bir şekilde Tokyo’ya gitti. Olimpik sporcular, Ateş Çınar, Deniz Çınar, Beste Kaynakçı, Ecem Güzel ve Onur Cavit Biriz’in yanı sıra antrenörler, Tayfun Erey, Kemal Muslubaş ve Jarek Miarcsynski Tokyo’ya ulaşan isimler oldular.

“Rüzgarın Çocukları”na özel şarkı

Türkiye Yelken Federasyonu, olimpiyat yılında yelkenciler için özel bir şarkı hazırladı.

Yelken sporunu yeni nesillere sevdirmek, ülkemizin her su kenarına yaygınlaştırmak ve uluslararası şampiyonalarda bayrağımızı dalgalandırmak için hep birlikte tüm gücüyle çalıştıklarını söyleyen Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak “Yelken Ailesi olarak gençlik ve olimpik sınıflarda elde ettiğimiz başarılarımızla onur duyuyoruz ve kenetlenerek paylaştığımızda sevinçlerimiz büyüyor.

Yelken sporunun güzelliğini ve sporcularımızın muazzam çabasını gözler önüne sermek çok kolay değil. Her yıl gençlik sınıflarında duyduğumuz coşkunun yanı sıra bu yılın olimpiyat yılı olması heyecanımızı daha da arttırıyor. Sporcularımıza ve desteği ile onlara rüzgar olan tüm Yelken Ailesine duygularımızı yansıtacak bir müzik parçası hazırlamak istedik. Seveceğinizi ve onları yolcu ederken mırıldanacağınızı umuyoruz” açıklamasında bulundu.

Aranjmanını Sosyal Müzik’ten Emre Çakar ve Eren Tokgöz, solistliğini Eren Tokgöz ve Buket Zor, sözlerini Ceylin Erbak Aytekin yazdığı ve Bertan Ayduk’un video prodüksiyonu ile yayınlanan Rüzgarın Çocukları şarkısı TYF’nin Youtube kanalı Yelken TV üzerinden dinlenebiliyor.