Sanal dünyada yeni deneyim: A-Room

Sanal dünyada yeni deneyim: A-Room

Azimut Yachts, 2020 ilkbaharında rekor sürede hazırladığı video, teknik dosya ve incelemelerle oluşturduğu Azimut A-Room ile tekne tanıtımlarını sanal dünyaya taşıyor.

Azimut Yachts öncü ruhunu bir kez daha kanıtladı. Marka; tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid 19 pandemisinde, tutkunlarına ve tekne sahiplerine yeni bir yolla ulaşıyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Azimut A-Room, Azimut Yachts’ın yeni modellerini sergileyen sanal bir sahne.

Bu girişimin arkasındaki itici güç ise dijital teknolojiye açılma dürtüsü. Marka bu girişimi “tekne sahipleri, potansiyel müşteriler ve deniz severlerle güçlü bir bağ kuracak yeni bir sistem” olarak tanımlıyor. Bu yeni sistem, geleneksel yöntemlerin yanında, bu çağın gereksinimi olan ilave bir iletişim biçimi.

Tekne müşterilerinin ilk adımlarından biri olan fuarların kesintiye uğradığı bu dönemde Azimut Yachts deniz severleri A-Room’a davet ediyor. Ziyaretçiler; bir Azimut Yachts standı gibi tasarlanan ve içinde tamamen özgür biçimde hareket edebilecekleri üç boyutlu bir sanal ortama bağlanacak ve etkileşim kurabilecek.

Azimut Yachts - Azimut 53
Platform, lansmanı için Flybridge koleksiyonunun yeni üyesi Azimut 53 Flybridge’i seçmiş.

Ana amacı, tersanenin en son yeniliklerini sunmak olan Azimut A-Room’da, tekne serileri arasında gezebilir, beğendiğiniz ve merak ettiğiniz modelleri isterseniz sanal turla gezebilir isterseniz de videolarını izleyebilirsiniz. Bu platformda aynı zamanda, Azimut Yachts’ın yeni çıkan modeller için düzenleyeceği organizasyonlar ve lansmanlar da canlı olarak yayınlanacak. Platform, lansmanı için Flybridge koleksiyonunun yeni üyesi Azimut 53 Flybridge’i seçmiş. Birçok içerik ve tanıtım filminin, model lansmanından önce yayın alındığı bu platformla dijitalleşen marka daha iyi bir müşteri deneyim sunmayı hedefliyor.

Azimut Yachts, 2020 ilkbaharında rekor sürede hazırladığı videolar, teknik dosyalar ve incelemeler içeren platformu Virtual Lounge ile dijital ortam kullanan ilk yat üreticisi olmuştu. Ayrıca marka, üç gün süreli bir çevrim içi tekne fuarı organize etmiş ve bu fuar tersane tarihinde ilk kez çevrim içi bir satışla (bir Azimut S6) sonuçlanmıştı.

Azimut A-Room: https://www.azimutyachts.com/models/53/a-room/
İLETİŞİM: Azimut Türkiye (Karina Marine Group)

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.