Stafu Pro Tuna Masters Teos başladı

Stafu Pro Tuna Masters Teos başladı

Bu yıl, Stafu Pro ana sponsorluğunda ve Teos Marina ev sahipliğinde ve Seferihisar Belediyesi himayesinde, 8’incisi düzenlenen Stafu Pro Tuna Masters TEOS 2023 Balıkçılık Turnuvası, 7-10 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşiyor.

Yapıldığı ilk günden beri büyük ilgi gören, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük turnuvalarından birisine dönüşen Stafu Pro Tuna Masters TEOS 2023’te açıkdeniz balıkçılığının bütün ustaları bu yıl yine dev balıkların peşinde.

Tuna Masters TEOS
Turnuvaya bu yıl 53 tekne katılıyor.

Tuna Masters serisinin ilk ayağını oluşturan Stafu Pro Tuna Masters TEOS 2023’e bu yıl 53 tekne katılıyor. Yarışmada Seferihisar çevresindeki tüm marinalardan ve Kıbrıs’tan gelen iki teknenin yanı sıra Rusya, Ukrayna, Suudi Arabistan, Güney Afrika ve Yunanistan gibi ülkelerden sporcular da yer alıyor.

Yıllardır en çok ve en büyük balıkların yakalandığı Stafu Pro Tuna Masters TEOS 2023’te yarışmaya ek olarak, turnuva sahasında dünya lideri birçok marka da sponsor olarak ürünleriyle yer alıyor.

Turnuvaya ev sahipliği yapan Teos Marina’nın Genel Müdürü Faruk Günlü yaptığı açıklamada “Tuna Masters Teos’a bu yılda ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Sığacık Körfezi’nin bereketli denizlerinde her yıl rekor büyüklükte balıklar yakalanıyor. Her yıl bir öncekinden daha coşkuyla ve ilgiyle karşılanan bu turnuvaya hazırlıklarımızı marinamızın profesyonel ekibiyle tamamladık. 10 Eylül Pazar günü Teos Marina’nın Cennet Bahçesi’nde yapılacak tartı finalini iple çekiyoruz,” dedi.

Turnuvanın programı hakkında açıklama yapan organizatör Murat İyriboz, “StafuPro Tuna Masters TEOS 2023’te rekorlar için yarışacağız. Cumartesi günü etkinlik sahası açık olacak ve sponsorlarımız yeni ürünlerini sergileyecek, eğlence tam gaz devam edecek” dedi.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.