X-Yachts’tan yeni yarış modeli

X-Yachts’tan yeni yarış modeli

X-Yachts, son birkaç 10 yılın en büyük yarış yatı projesini açıkladı. Yeni modelin ilk çizimleri, Kiel’de ORC Dünya Şampiyonası’na katılan yarışçılar ve medya mensuplarıyla paylaşıldı.

Tüm zamanların en fazla yarış kazanan markaları arasında bulunan X-Yachts, 1979’da ilk modeli olan X-79’un dünya çapında kazandığı kupalardan bu yana uzun ve köklü bir yarış geçmişine sahip. Marka, geçmişte ürettiği pek çok yarış modelinden sonra artık ailenin yarışlar kazanacak yeni bir üyesini suya indirmeye hazır bulunuyor.

Projenin henüz erken aşamalarında olunmasına rağmen, yeni modelin ORC Klas B’de yarışmak üzere üretileceği ve One Design olmayacağı belirtiliyor. Gövde boyunun 42-44 feet arasında olması bekleniyor. XR dizaynı sıra dışı bir “kazanan” yaratmaya odaklanacak.

X-Yachts, önceki yarış modellerinde kazandığı tüm bilgi ve deneyimi ortaya koyacak. Teknenin üretimi için sektörün en iyi çözüm ortaklarıyla işbirliği yapılacak. Bunlardan bazıları Bowe Bekking, Jasper Radich, North Sails, C-Performance ve Max Gürgel olacak. Yeni XR modelinin 2025 yılının başlarında suya indirilmesi planlanıyor.

İletişim: x-yachts.com.tr