Sunseeker 90 Ocean

Sunseeker 90 Ocean

Geçtiğimiz aylar, 2021 için, en göz alıcısı yepyeni 90 Ocean olan beş yeni modelin duyurusunu yapan Sunseeker için çok önemliydi. Poole tersanesinin Yacht serisinde yerini alacak olan 90 Ocean, geniş iç hacme sahip ve teknedekilerin denizle bağlantısına öncelik veren yeni jenerasyon büyük Sunseeker teknelerin ilki.

Hacim konusunda, teknenin boyutlarına göz atmak yeterli; özellikle de 95 Yacht’tan 61cm daha geniş olan 7,16 metrelik genişliğine. Sunseeker’ın verdiği bilgilere göre tekne benzer boydaki geleneksel Yacht modellerinden yüzde 20 daha fazla hacme sahip. Bu farkı yaratan sadece teknenin genişliği de değil, neredeyse dik bir pruvaya sahip gövde tasarımı yaşam alanlarını olabildiğince ileriye taşıyarak, banyolu dört kamaranın içinde de daha fazla alan yaratıyor.

Sunseeker 90 Ocean - Beach Club
Kulübe hoşgeldiniz: Ocean 90’ın harika kıç güvertesi beach club sıfatını hak ediyor.

Diğer bir odak noktası olan denizle bağlantı içinse teknenin kıçındaki beach club bölümüne bakmanız yeterli. “Beach club” terimi şu sıralar gelişigüzel kullanılıyor, ancak Sunseeker tasarımcıları misafirlerin bu 24m²’lik alanda toplanmalarını sağlamak için ellerinden geleni yaparak, çok akıllıca tasarlamışlar. Yeni X-TEND oturma sisteminde bir heçe yerleştirilmiş bir çift açılı güneşlenme minderi bulunuyor, böylece minderler yükseltilerek havuzluğu görebiliyorlar ya da diğer tarafa döndürülerek yüzme platformuna ve denize bakıyorlar. Heçin altında dalış tüpleri ve su sporları malzemeleri için bir ambar ve altındaki güvertede iki Seabob için bir boşluk ve şarj noktası bulunuyor.

Üç kişilik bir jetski ve Williams 460 SportJet kıç güvertenin uzatılabilir hidrolik merdiveninin olduğu, iskeledeki sabit kısımdan ayrılan bölümüne sığıyor ve alçalıp-yükselen platformdan denize atılabiliyor. Açılır bar ve BBQ ızgarası, duş ve gölgelik, misafirleri teknenin diğer bölümlerine geçmek için zorla ayıracağınız bu son derece cazip bölümü tamamlıyor.

Neyse ki misafiler baş tarafta kokteyl yemek bölümleriyle donatılan güneşlenme minderlerine yayıldıklarında ya da üst güvertede opsiyonel olarak sunulan jakuziye girdiklerinde aynı derecede keyif alıyorlar. 90 Ocean’ın en önemli özelliği bu; beach club mevcut haliyle harika olan açık yaşam alanlarına bir ilave. Hacim arayışı en belirgin olarak 8,8m’ye 5,6m boyutlar, sade ve modern dekorasyonu doğal ışıkla dolduran geniş camlar ve birkaç farklı yerleşim seçeneği sunulan salonda hissediliyor.

90 Ocean sadece yüzer bir oyun bahçesi de değil; 13 bin litrelik yakıt kapasitesi ve 12 knot süratte mırıl mırıl çalışan MAN makinesiyle menzili 1800 deniz mili, ancak gerektiğinde 26 knot azami sürate de ulaşıyor. Bu tekne bizi heyecanlandırıyor ve en kısa zamanda deneme seyrine çıkıp test edeceğiz.
İLETİŞİM: sunseekerturkey.com

Sunseeker 90 Ocean - Yerleşim planı
Yerleşim planı

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 27.1m (88ft 11in)
EN 7.16m (23ft 6in)
MAKİNELER Çift MAN 3800hp’ye kadar
MAKSİMUM SÜRAT 26 knot
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.