TAYK–Eker Olympos Regatta rotasına dönüyor

TAYK–Eker Olympos Regatta rotasına dönüyor

TAYK–Eker Olympos Regatta klasik rotasına geri dönüyor. Yarışın Moda-Tirilye-Moda etapları bir yıllık aranın ardından 20-22 Ağustos’ta yeniden düzenlenecek.

Kovid-19 salgını sebebiyle 2020 yılında sadece İstanbul’da Boğaziçi yelken yarışı olarak gerçekleştirilen TAYK–Eker Olympos Regatta; İstanbul ve Bursa yelkencilerini buluşturmak amacıyla klasik rotası Bursa’ya geri dönüyor.

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü tarafından Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Deniz Kulübü işbirliğinde gerçekleştirilen yarış, 20-21-22 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.

Üç etap şeklinde organize edilecek TAYK–Eker Olympos Regatta’da 20 Ağustos’ta Moda-Trilye etabı, 21 Ağustos’ta Tirilye Koy Yarışları, yarışın son günü olan 22 Ağustos’ta ise Tirilye-İstanbul etabı gerçekleştirilecek.

Eker 40 ve Eker Efsane Ladies de yarışta olacak
Eker 40 ve Eker Efsane Ladies de yarışta olacak

Yelkencilerin tekne üstünde dört mevsimi yaşamasıyla fark yaratan TAYK–Eker Olympos Regatta’da yine onlarca takım zirveye ulaşmak için rüzgarı en iyi şekilde hissetmeye çalışacak.

Yarışa katılacak takımların sınıflandırması ise IRC 0, IRC I, IRC II, IRC III, IRC IV ve Gezi şeklinde olacak. Organizasyonun ana sponsoru Eker de “Eker Efsane Ladies” ve “Eker 40” olmak üzere iki farklı yelken takımıyla yarışta mücadele edecek.

TAYK–Eker Olympos Regatta’nın kayıtları tayk.org.tr üzerinden gerçekleştiriliyor.