TAYK-Karadeniz Kupası yapıldı

TAYK-Karadeniz Kupası yapıldı

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Karadeniz Kupası, 11-12 Eylül tarihlerinde Poyrazköy-Şile ve Şile-Poyrazköy olmak üzere toplam 44 deniz millik rotada iki etapta yapıldı. 11 teknenin katıldığı kupada 11 Eylül günü Poyrazköy mendireğinin önünden start alan filoda IRC0 dışındaki sınıflar Şile’de finiş alırken, IRC0 sınıfında yarışan Orient Express VI ve Pinokyo, Şile önündeki şamandırayı dönerek Poyrazköy önünde finiş aldı.12 Eylül günü ise Şile mendireğinin önünden start alan filo Poyrazköy’de finiş verdi.

 

IRC0’da Orient Express VI Poyrazköy’deki bitiş çizgisini birinci Pinokyo ise ikinci tamamladı. İstanbul-Şile arasındaki ilk etapta IRC1 sınıfında Akpa Chemicals, IRC2’de ise Logo birinci oldu. IRC3’te Eti Alize ve IRC4’te Ada-Pupa Adrenalin sınıflarında tek yarışan ekipler olarak etabı sorunsuz geçtiler.

12 Eylül’de ikinci etap olan Şile-İstanbul rotasında ekipler sabah saat 10.00’da start aldılar. Poyrazköy’de kurulan finiş hattını ilk kesen ekip Akpa Chemicals olurken, ardından Akkim Kimya Cheese V geldi. Finişler sonrasında RC1’de Akpa Chemicals, IRC2’de Akkim Kimya Cheese V sınıflarında birincilik kazanan ekipler oldular.

GENEL SIRALAMA

IRC1
1. Akpa Chemicals (1-1)
2. Columbia Alize 1070 (3-2)
3. Hedef Yelken 40-Trapez Sailing Team (2-3)

IRC2
1. Akkim Kimya Cheese V (2-1)
2. Logo (1-2)
3. Radika (4-3)

IRC3
ETİ Alize (1-1)

IRC4
Ada-Pupa Adrenalin (1-1)

Fotoğraflar: @ugurosi