The Bodrum Cup’ta start verildi

The Bodrum Cup’ta start verildi

34. American Hospital The Bodrum Cup’ta ilk yarış olan Metro etabı 19 millik Bodrum – Çökertme rotasında gerçekleşti.

34. yılında da deniz ve yelken tutkunlarını Bodrum’da birleştiren The Bodrum Cup, Metro etabıyla Bodrum-Çökertme rotasıyla başladı. American Hospital isim sponsorluğu ve Çağdaş Holding ana sponsorluğuyla gerçekleştirilen The Bodrum Cup’ın Metro etabı 18 Ekim Salı günü 11.00’de Bodrum’dan start aldı.

Etabın başlamasından önce protokol ve The Bodrum Cup organizasyonunun katılımıyla start çizgisine doğru hareket eden teknede Bartın’da gerçekleşen maden patlamasında hayatını kaybeden madenciler ve yakın zamanda hayatını kaybeden gemiciler için saygı duruşunda bulunuldu ve denize çelenk bırakıldı.

The Bodrum Cup
The Bodrum Cup 19 Ekim’de Çökertme-Kissebükü etabıyla sürecek. 

Anma töreninin ardından verilen işaretin ardından hareket alan yelkenliler Akdeniz’in maviliklerinde renkli görüntüler oluşturdu. Metro Türkiye’nin Platinum sponsorluğunu üstlendiği ilk günün yarışı olan Bodrum-Çökertme rotası 19 deniz milinin ardından tamamlandı. Yarışlar ardından sırasıyla Kissebükü, Gümüşlük ve ardından tekrar Bodrum’a uzanacak.

19 Ekim Çarşamba günü ise Opet etabı için dümenler Çökertme’den Kissebükü’ne kırılacak. Etap uzunluğu 16 mil olacak. 20 Ekim Perşembe günü yarışçılar 22.8 millik By The SEA etabını tamamlamak üzere Kissebükü’nden Gümüşlük’e yelken açacaklar. 21 Ekim Cuma günü ise Gümüşlük’ten başlayan 14,8 millik Çağdaş Holding etabı Bodrum’da tamamlanacak. Yarışlar 22 Ekim Cumartesi günü 11 mil uzunuğundaki Anadolu Sigorta Bodrum-Bodrum etabıyla son bulacak. Tekneler toplamda 75 millik bir mesafe kat etmiş olacaklar.

Son etabın tamamlanmasıyla birlikte Ağanlar Tersanesi’nde ödül töreni düzenlenecek ve ardından Athena konseriyle festivale kapanış yapılacak.

Metro’dan yarışa destek

Festivalin Platinum sponsorlarından olan Metro Türkiye’nin CEO’su Sinem Türüng, “Her yıl farklı bir sosyal sorumluluk teması çerçevesinde organize edilen ve ülkemiz için çok kıymetli bulduğumuz American Hospital The Bodrum Cup organizasyonuna bu sene de destek olmaktan mutluluk duyuyoruz” diyerek şöyle devam etti: “Metro Türkiye’nin sorumlu iş modeli kapsamında üretimden dağıtıma tüm değer zinciri boyunca iş yapış biçiminin merkezinde her zaman sürdürülebilirlik bulunuyor.

Çevreye saygılı bir biçimde ve yerel değerleri yaşatarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Türk mutfağını ileriye taşıma misyonunu üstlenmiş bir kuruluş olarak hem yerel hem de uluslararası alanlarda misyonumuzla örtüşen etkinliklere destek olmaya devam ediyoruz. The Bodrum Cup da bunlardan biri. 6 yıldır desteklemekten ve bu yıl da yer alarak mutfağımızın değerli ürünlerinin çeşitli kültürlere tanıtımını yapacak olmaktan mutluyuz.

2015 yılında kendi bünyemiz altında kurduğumuz Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu Gastronometro’nun şefleri tarafından bu organizasyona özel bir menü hazırladık. 1 hafta boyunca tüm komite teknelerinin bu menüyü hazırlayabilmeleri için tüm kumanya ihtiyaçlarını karşılayarak da destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.