TURMEPA ve D-Marin işbirliği sekizinci yılında

TURMEPA ve D-Marin işbirliği sekizinci yılında

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ve D-Marin işbirliğinin sekizinci yılında öğretmen ve öğrenciler bir kez daha STEAM ile Denizleri Koruyorum Projesi’nde buluştu.

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ve D-Marin işbirliğinin sekizinci yılında öğretmen ve öğrenciler bir kez daha STEAM ile Denizleri Koruyorum Projesi’nde buluştu. Muğla ve Aydın’dan projeye katılan olan 14 öğretmen TURMEPA eğitimleriyle deniz ekosistemi, denizlerin önemi, sıfır atık hakkında bilgi sahibi olup, öğrencilerle birlikte STEAM’e dayalı projelerle denizleri korumak için çözüm ve öneri getirmeye çalıştı.

DenizTemiz Derneği/ TURMEPA ve D-Marin işbirliğiyle hayata geçirilen STEAM ile Denizleri Koruyorum Projesi sekizinci yılında da öğretmen ve öğrencilerle buluşuyor. Muğla ve Aydın’dan projeye katılan 14 öğretmen 5-9 Eylül tarihleri arasında TURMEPA tarafından verilen eğitimlerle deniz ekosistemi, denizlerin önemi, sıfır atık hakkında bilgi sahibi oldu.

Microbit ile çalışma yapan öğretmen ve öğrenciler yapacakları STEAM’e dayalı projelerle denizleri koruma yollarına çözüm ve öneri getirecekler. D-Marin Göcek evsahipliğinde, D-Marin Turgutreis ve D-Marin Didim işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitmen eğitimlerine Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destek verdi.

Denizel konuların yanı sıra, öğretmenler beş gün boyunca ERTEV uzmanlarınca verilecek olan STEAM ve kodlama eğitimlerine katılarak hizmetiçi eğitici eğitimi aldı. Bu eğitimlerden sonra öğretmenler kendi okullarında proje grupları kurarak öğrencilerine denizler ve STEAM konusunda eğitim verecek.

Her ay çevrimiçi öğretmen ve mentor toplantıları düzenlenecek olan projede, öğretmenler STEAM ile ilgili proje geliştirme aşamalarında diğer öğretmenlerle fikir alışverişinde bulunma imkanına sahip olacak ve ERTEV uzmanlarınn yönlendirmesiyle projelerini iyileştirme fırsatı bulacak, sonrasında öğrenci projeleri çeşitli kategorilerde değerlendirilecek.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.