Wichard Rescue Bıçak

Wichard Rescue Bıçak

Bir teknede bir anda pek çok şey ters gidebilir, bu nedenle profesyonel yelkenciler her zaman ellerinin altında mutlaka bir bıçak bulundururlar. Hangi bıçağı seçeceğiniz konusuysa oldukça kişiseldir. Çok daha sağlam (ve daha pahalı) metallerden üretilen ve daha dayanıklı bıçaklar olsa da Wichard Rescue bıçak kesinlikle üzerine düşünülmesi gereken seçeneklerden biri. 72mm yuvarlak uçlu N680 paslanmaz çelikten üretilen bıçak tuzlu ortamlar için ideal ve korozyona son derece dayanıklı.

Tekneye ya da mürettebata bağlanabilen sert plastik bir kılıfı ve tutacak boyunca uzanan, eldivenli veya donmuş ellerinizle bile rahatça açılabilen bir mandalı bulunuyor. Tırtıkları sayesinde bıçak saniyeler içinde bir halatı kesebiliyor. 12mm’lik kilit anahtarı da kullanışlı bir ilave. Acil durumlar için elinin altında sağlam bir bıçak isteyen denizciler için paslanmaz çelikten kaliteli bir ürün.
İletişim: skiper.org

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.