World Sailing’de pek çok Türk görev alacak

World Sailing’de pek çok Türk görev alacak

Dünya Yelken Federasyonu’nun (World Sailing) 2021-2024 yılları arasında stratejilerini belirleyecek Komite ve Komisyon kadrolarında görev alacak isimler belirlendi. Türkiye’den bu görevlere pek çok isim seçildi.

Türkiye Yelken Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Dünya Yelken Federasyonu’nun (World Sailing) 2021-2024 yılları arasında stratejilerini belirleyecek Komite ve Komisyonlarında oldukça geniş bir temsil ile görev almış bulunuyoruz.” denildi.

World Sailing – Dünya Yelken Federasyonu’nun 2020 yılı sonunda yapılan seçimli olağan kongresinde Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak 2021 – 2024 dönemi için başkan yardımcısı seçilmişti. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak’ın ardından kesinleşen ilk komisyon olan Dünya Yelken Federasyonu Etik Komisyonu’na üye sıfatıyla Zeynep Fencimen seçildi.

Sonrasında, World Sailing’e bağlı ülkeler (Ulusal Otoriteler), dünyanın dört bir yanından yüzlerce yetenekli gönüllüyü Komite ve Komisyonlara aday gösterdiler. TYF tarafından, Dünya Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu’nun ilgili deneyim, uzmanlık, kadın temsili, güçlü coğrafi dağılım, gelişmekte olan ülkelere odaklanma ve yeni üyeler kazanma gibi birçok temel ilkeyi dikkate alarak tüm özgeçmişleri gözden geçirdiği ve 2021- 2024 dönemi için Komite ve Komisyonları belirlediği duyuruldu.

Pınar Coşkuner Genç’e önemli görev

TYF açıklamasında, Pınar Coşkuner Genç’in Dünya Yelken Federasyonu bünyesindeki en önemli komitelerden biri olan Gelişim ve Bölgeler Komitesi’ne (Development and Regions Committee) başkan sıfatıyla seçilmesine vurgu yaptı.

TYF, Komite ve Komisyonlarda geniş bir kadro ile adaylık başvuruları yaptığını belirtti. Bu başvuruların kabul edilmesinin yanı sıra Pınar Coşkuner Genç’in Gelişim ve Bölgeler Komitesi’ne başkan olmasından da son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Özlem Akdurak’ın konu hakkında:

“Türk yelkenciliğinin Dünya Yelken Federasyonunun her kademesinde etkinliğini arttırma hedeflerimizin sonuç vermesinden mutluluk duyuyorum. Komite ve Komisyonlara seçilmiş olan yelkencilerimizin ülkemizi en iyi seviyede temsil edeceklerine, vizyonları ve çabaları ile dünya yelkenciliğine önemli katkılarda bulunacaklarına inanıyorum. Hepsini gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

World Sailing CEO’su David Graham konu hakkında açıklamalarda bulundu. “Komiteler ve Komisyonlar, World Sailing’in politika ve yönetmeliklerle ilgili karar vermesinde çok önemli olan çalışmalar yürütürler. Kendi alanlarında uzman kişilerden oluşurlar.

Bu üyeler, World Sailing Komite ve Komisyon yapısında yeralmak için gönüllü olarak zaman ayırırlar. Çok sayıda üyeye sahip olduğumuz için son derece şanslıyız. Olağanüstü deneyim ve sporumuz hakkında derin bir anlayış sahip yeni çalışma arkadaşlarımız, ekibimize hoşgeldiniz.”

Dünya Yelken Federasyonu Konseyi’nin onaylamasının ardından yine 2021 – 2024 dönemi boyunca görev yapacak olan tüm komiteler belirlendi. TYF” Yelkencilerimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.” diyerek seçilen isimleri tebrik etti.

Görev alan isimler:

Pınar Coşkuner Genç – Gelişim ve Bölgeler Komitesi – (Başkan) – Yarış Yönetimi Alt Komitesi (Üye)

Cüneyt Büyükuçak – Açıkdeniz ve Okyanus Komitesi (Üye)

Haluk Suntay – Ekipman Kuralları Alt Komitesi – Uluslararası Ölçücüler Alt Komitesi (Üye)

Fatih Özmen – Gençlik Etkinlikleri Alt Komitesi – Bölgesel Oyunlar Alt Komitesi (Üye)

Ece Göksu Gök – Takım Yarışı Alt Komitesi (Üye)

Zeynep Fencimen – Etik Komisyonu (üye)

Görevleri hakkında ayrıntılı bilgi için TYF’nin duyuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

World Sailing’de görev alacak tüm isimleri tebrik eder, başarılar dileriz.