YATED’den CNR Avrasya Deniz ve Kara fuarlarına destek

YATED’den CNR Avrasya Deniz ve Kara fuarlarına destek

YATED'den CNR Avrasya Deniz ve Kara fuarlarına destek

Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED) 13-18 Ekim 2020 ve 20-28 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek CNR fuarlarının durumu hakkında açıklama yaptı.

Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED), 13-18 Ekim 2020 tarihleri arasında Pendik Marintürk Marina’da gerçekleştirilecek olan CNR Avrasya Deniz – Yacht Festivali‘nin ve 20-28 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilecek 16. Uluslararası CNR Avrasya Boat Show’un Kovid-19 kapsamında gerekli tüm önlemler alınarak yapılacağını açıkladı.

YATEDFuarlara inanıyoruz, destekliyoruz ve herkesi̇n sağlığını kendimizden daha çok düşünüyoruz.” denilerek yapılan açıklamada, “T.C. Sağlık Bakanlığı’nın önerisi, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın izni ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin denetiminde, CNR Holding Pozitif Fuarcılık Şirketi tarafından YATED işbirliği ile, 13-18 Ekim 2020 tarihleri arasında Pendik Marintürk Marina’da gerçekleştirilecek olan CNR Avrasya Deniz – Yacht Festivali’nin ve 20-28 Şubat 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de gerçekleştirilecek 16. Uluslararası CNR Avrasya Boat Show’un Kovid-19 kapsamında gerekli tüm önlemler alınarak ve tüm kurallara uyularak icra edileceğini tüm kamuoyuyla paylaşmak isteriz.” sözlerine yer verildi.

Derneğin, ilgili bakanlık veya ilgili mülki amirden gelecek her türlü uyarıyı ciddiyetle incelediği ve karar aldığı belirtilirken, süreç ile ilgili yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta fuarın akıbetiyle ilgili nihai kararın çekinmeden alınacağı vurgulandı. 16. Uluslararası CNR Avrasya Boat Show Fuarı’na kadar olan beş aylık sürenin dikkatle inceleneceği ve her ihtimalin dernek ve işbirliği ortakları fuar şirketi tarafından dikkate alınacağı belirtildi.

300 üyesi ile sektörün en büyük sivil toplum kuruluşu olan ve geçtiğimiz aylarda isim değişikliğine giden Yat ve Tekne Endüstrisi Derneği (YATED) yaptığı açıklamanın sonunda “Bu zor süreçte bütün önlemleri en üst düzeyde alarak ekonominin çarklarını döndürmek, ekonomiye ve sektöre katkı sağlamak için fuar ve benzeri organizasyonlara verdiği desteğe devam edecektir” denildi.