Yılın ilk deniz fuarı Pendik’te kapılarını açıyor

Yılın ilk deniz fuarı Pendik’te kapılarını açıyor

13 – 18 Ekim tarihleri arasında yapılacak CNR Avrasya Boat Show Denizde fuarında, pandemi sürecinde sosyal izolasyon sebebiyle yoğun rağbet gören 12-25 metrelik yatlar deniz tutkunlarıyla buluşacak.

CNR Avrasya Boat Show Denizde, devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem ile kapılarını açıyor. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Yat ve Tekne Endüstri Derneği (YATED) işbirliği ile organize edilen CNR Avrasya Boat Show Denizde – Uluslararası Deniz Araçları Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı, 13 – 18 Ekim tarihleri arasında MarinTurk Marina – Pendik’te deniz tutkunlarını bir araya getirecek.

100 bin metrekarelik alanda düzenlenecek fuarda 5 bin ile 50 milyon lira arasında değişen deniz araçları 20 bine yakın deniz severle buluşacak. 500’ün üzerinde markadan yatlar, tekneler, yelkenliler, şişme botlar, deniz motorları ve başlangıç tekneleri görücüye çıkacak.

Pandemi sürecinde izole yaşam nedeniyle yoğun ilgi gören 12 – 25 metrelik yatların yanı sıra kategorilerinin en iyisi olan yat, tekne ve yelkenliler, şişme botlar, deniz motorları ve başlangıç tekneleri ile tekne ekipmanları ve aksesuarları tanıtılacak.

Pandemi süreci 12-25 metrelik yatlara olan ilgiyi artırdı

Dünya markalarını temsil eden firmalar ile prestijli yerli üreticilerin ağırlanacağı fuarda, pandemi sürecinde izole yaşam nedeniyle yoğun ilgi gören 12 – 25 metrelik yatların yanı sıra kategorilerinin en iyisi olan yat, tekne ve yelkenliler, şişme botlar, deniz motorları ve başlangıç tekneleri ile tekne ekipmanları ve aksesuarları tanıtılacak. 100’ün üzerinde firmanın 500’ü aşkın markasına dair deniz araçlarını sergileyeceği fuar, son model tekne lansmanlarına da sahne olacak. Denizcilik sektörünün eğlenceli buluşmalarından biri olan CNR Avrasya Boat Show Denizde, bu yıl da su sporları, rüzgâr sörfü, kürek, dalış, jet ski ve flyboard gösterileri gibi çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Fuarda Türkiye tersanelerinde üretilen yatlar, katamaranlar, dünyanın önde gelen markalarının 2021 yılı tasarımları ve Türkiye’de ilk kez sergilenecek tekneler deniz tutkunları ile buluşacak. Yerli üretim ve ithal deniz araçlarının da görücüye çıkarılacağı fuar, bir yandan dünyanın dört bir yanına milyonlarca dolarlık yat ve teknenin ihracatına destek sağlarken, diğer yandan ise tekne kültürünün gelişimine katkı sunacak.

Fuarlara katılımda HES kodu zorunluluğu

CNR Holding, yeni normalleşme döneminde fuarlarda katılımcı ve ziyaretçilerin sağlığını korumak ve olası risklerin bertaraf edilmesi için devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem aldı. Buna göre, fuara giriş ve çıkış noktaları yeniden düzenlendi. Fuar girişlerinde vücut ısısı kontrolü yapılırken, aynı zamanda havalandırma sistemlerinde harici hava kullanılarak içerideki hava sürekli temiz tutulacak Aynı anda fuar alanında bulunan kişi sayısı sınırlandırılırken, fuara girişlerde katılımcı, ziyaretçi ve görevlilerin HES kodu sorgulaması yapılacak.