2018’in Öne Çıkan Tekneleri

2018’in Öne Çıkan Tekneleri

2018'in öne çıkan tekneleri

Bir yılı daha geride bırakırken 2018’de dikkatleri çeken; tasarım, işlevsellik ve kullanışlılıkla ön plana çıkan 20 tekneyi biraraya getirdik.

MAZU 52 HT

MAZU 52HT

Mazu Yachts, sekiz aylık bir inşa sürecinin sonunda temmuz ayında suya indirdiği ve testlerini tamamladığı yeni modeli 52 HT’ı Cannes ve Monaco Boat Show’larda tanıtarak beğeniye sundu. Güçlü ve sağlam bir gövde üzerine hafif sandviç yapıda, karbon kompozit malzemeden inşa edilen model geniş iç hacimlerinin ve güverte alanının yanı sıra, yaz aylarında misafirleri güneşten korumak amacıyla yanı açık, karbon kompozit sert bir hard-top’a sahip. Geniş baş güverte alanı ve korunaklı havuzluğa ek olarak teknenin iç yerleşiminde her biri özel banyolu iki kamarayla geniş oturma ve yemek bölümü bulunuyor. Standart çift 600hp Volvo Penta IPS makineyle donatılan 52HT seyirde 36 knot, tam yolda 40 knot sürate ulaşıyor. İletişim: mazuyachts.com

Boy 15.8m (52ft) En 4.6m (15ft 1in) Makine Çift 600hp IPS800 Maksimum hız 40 knot Fiyat 890 bin Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)
Galeon 640 Fly

GALEON 640 FLY

Galeon’un yeni modeli 640 FLY sunduğu yenilikçi çözümler, akıllıca düşünülmüş yerleşim planı ve yaratıcı yaklaşımıyla segmentinde devrim yaratmaya aday bir model. Güçlendirilmiş cam panellerle donatılan ve altınızdaki berrak denize bakma imkânı sağlayan katlanır balkonlar çok parlak bir fikir. Yerleşim planı üç ya da dört kamaralı tercih edilebiliyor. Üç kamaradan en genişi baş tarafta ve kendine ait bir girişi bulunan master kamara. Ancak diğer iki VIP kamara da tüm ene oturuyor ve neredeyse master kamara kadar lüksler. Tekne havuzlukta döndürülebilen bir kıç oturma grubu ya da bot garajı ile sunulabiliyor. Çift 900 ya da 1200hp makinelerle donatılabilen model en büyük makine seçeneğiyle 33 knot’a ulaşıyor. İletişim: denizyatcilik.com

Boy 20.8m (68ft 3in) En 5.0m (16ft 5in) Makine Çift 900-1200hp Maksİmum hız 33kt Fiyat 1 milyon 313 bin Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)
Sunseeker 74 Sport Yacht

SUNSEEKER 74 SPORT YACHT

Sunseeker, Sport Yacht serisinin yeni amiral gemisi 74’ün dünya prömiyerini Cannes’da yaptı. Predator 74 gövdesi üzerine tasarlanan modelde salonun ilerisindeki sunroof muhafaza edilirken şık bir flybridge eklenmiş. Flybridge’te çift kişilik dümen koltuğunun yanında oturma grubu ve güneşlenme bölümünün bir parçası olan yemek masası var. Havuzlukta U şeklinde bir oturma grubu ve masa yer alıyor. Salonda dinlenme ve oturma bölümü girişe yerleştirilmiş. Mutfağın aşağıya indirilmesiyle güverte katına geniş bir alan kazandırılmış. Vasatta yer alan master kamara son derece ferah ve geniş; ortaya yerleştirilen yatağın çevresinde bolca alan bulunuyor. Sancaktaki, ikiz yataklı, banyolu misafir kamarasının yatakları birleştirilerek çift kişiliğe dönüştürülebiliyor; baştaki banyolu VIP kamara da geniş bir giyinme odası barındırıyor. Tekne en büyük makine seçeneği olan şaft tahrikli çift 1900hp MAN makineyle fabrika verilerine göre 38 knot azami sürate ulaşıyor.
İletişim: sunseekerturkey.com

Boy 22.8m (74ft 10in) En 5.38m (17ft 8in) Makine Çift MAN 1150hp/1900hp
Maksimum hız 38 knot Fiyat 2 milyon 175 bin Pound (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)
Beneteau Oceanis 46.1

BENETEAU OCEANIS 46.1

Finot-Conq tasarımı yeni model, ödüllü Oceanis 45’in çizgilerine sahip. Cruising bir gezi tekne için son derece yenilikçi kademeli gövdesi ve yelken performansından ödün vermeden su üzerinde genişleyen formu sayesinde iç mekânlarda etkileyici kullanım alanlarına ve hacimlere sahip. İç mekân tasarımında 3,4,5 kamaralı dört farklı yerleşim imkânı sunan Oceanis 46.1, tüm seçeneklerde mekânlar büyük gövde pencereleri ve çok sayıda kullanılan heçler sayesinde bolca gün ışığından yararlanıyor. Farklı arma ve salma opsiyonlarının da sunulduğu teknede kolay kullanım hedefleyen First Line versiyonu yarış tutkunu, sürat seven yelkencilere performans yükseltme opsiyonu sağlıyor. Bu versiyonda tekne standarda göre bir metre uzun direk, yüzde 28 oranında artırılmış yelken alanı, Harken Performa yarış donanımları ve daha uzun salma seçeneğiyle sahibine benzersiz bir yelken deneyimi sunmayı hedefliyor. İletişim: tezmarin.com

Boy 14.60m (47ft 11in) En 4.50m (14ft 9in) Toplam yelken alanı 88.60m² Fiyat 225 bin 300 Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.