28.The Bodrum Cup başlıyor

28.The Bodrum Cup başlıyor
The Bodrum Cup - Guletler yarışıyor
The Bodrum Cup – Guletler yarışıyor

Bodrum’da yaz sezonun bittiğini müjdeleyen geleneksel The Bodrum Cup ahşap tekneler yarışları yıllardır denizde heyecan ve adrenalin, karada eğlence ve coşkunun adı oluyor. ERA Bodrum Yelken Kulübü bu yıl 28’incisi düzenlenecek The Bodrum Cup, 17 Ekim pazartesi günü görkemli bir törenle start alıyor.

Fotoğraflar: Saner Gülsöken
Ekim ayının son günleri geldiğinde Bodrum yaz sezonunun kalabalığından kurtulur ve kendini yerel halka, ona gönülden bağlı dostlarına bırakır. Bilir onlar terk etmez. Bodrum Cup sevdalıları da her yıl bu keyifli görsel şölen için hep hazırdır.

Yine bir Bodrum Cup zamanı yaklaşıyor. 17 Ekim pazartesi günü görkemli bir törenle start alacak ve 22 Ekim Pazar günü kapanış partisi ve Sertap Erener konseriyle tamamlanacak 28. The Bodrum Cup’ta hem yarışçılar hem de izleyenler keyifli zamanlar geçirecekler.

The Bodrum Cup- Gümüşlük Etabı
The Bodrum Cup- Gümüşlük Etabı

Yarışlar 5 etaptan oluşuyor
Tekne sahibi olmayanların da kamara kiralayarak katılabileceği yarışta, guletlerin yanı sıra IRC, Triandil, geleneksel ve diğer yelkenli (misafir) kategorilerinde katılım sağlanıyor. 18 Ekim de Bodrum’dan start alacak Bodrum Cup’ta tekneler Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina etaplarını tamamlayarak 22 Ekim günü tekrar Bodrum’a dönecek.

Yarış detayları muhteşem fotoğraflarıyla Osman Uğur’un kaleminden Kasım MBY’de olacak.


Farkındalık için pembe flamalarla yürünecek

Ekim ayının meme kanseri farkındalık ayı olması sebebiyle Pembe İzler Derneği ile işbirliği yapan The Bodrum Cup komitesi, tüm yarış tekneleri ve yat sektörünün katılacağı açılış kortej yürüyüşünde de pembe flamalarla beraber yürüyecek ve meme kanseri farkındalığının arttırılmasına önemli katkı sağlayacak.

Ayrıca Bodrum Sağlık Vakfı Begonvil Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören özel öğrenciler, yarışa katılacak yatlar için hazırlanan flamaları rengarenk boyadı. Bodrum Sağlık Vakfı’nın özel öğrencileri, flamaları yelkenlere asılmış haliyle de yarışta ziyaret edecek.

Yemek yarışmasıyla yakalanan farklı tatlar
17-22 Ekim günlerinde yatların Bodrum- Gümüşlük – Leros – Yalıkavak- Bodrum etabı yarışları sürerken teknelerde ekipler “Mavi Yolculuk Mutfağı”na kültürel bir katkı amacıyla levrek balığı yemekleri yapacak. Finalde ise ahtapot yemekleri yarışacak. Böylece 28. The Bodrum Cup’ta deniz ve yelken spor dışında çeşitli, renkli konulara da imza atılacak.

The Bodrum Cup'ta mücadele28. Bodrum Cup Yarış Takvimi

17 Ekim – 28. The Bodrum Cup Kortej, Kampana Töreni ve Açılış Partisi, Bodrum
18 Ekim – Bodrum Belediyesi “İz Bırakanlar”Etabı, Bodrum-Gümüşlük Etabı – Fatma Turgut konseri
19 Ekim – TAV Pass Port Etabı, Gümüşlük-Leros
20 Ekim – Nef Bodrum Etabı, Leros-Leros
21 Ekim – Palmarina Bodrum Etabı, Leros -Yalıkavak – Mavi Yolculuk Mutfağı yemek yarışması finali ve Mehmet Erdem konseri
22 Ekim – Technogym Etabı, Yalıkavak-Bodrum
Ödül Töreni ve Kapanış Partisi (Sertap Erener konseri)

*Bodrum Belediyesi ‘İz Bırakanlar’ Etabı Bodrum Cup’ta emeği geçen ‘Ömer Aras-Uğur Boran-Mehmet Oğuz-Erdoğan Yavaş’ anısına yapılacaktır.