Absolute 52 FLY

Absolute 52 FLY

Absolute’un yeni 52 Fly modeli son dönemin 56 ve 60 Fly modellerini böyle çarpıcı yapan tasarım repliklerinden birçoğunu tekrarlıyor. Model aynı “kesik” kıç aynayı, aynı baştaki büyük gövde camlarını ve aynı master süiti kullanıyor. Geniş flybridge gibi, havuzluk terası da boş bırakılarak tekne sahiplerinin bir seri modüler mobilyadan seçim yapabilmeleri sağlanıyor.

Kısa süre önce Miami fuarında bizim de göz atmayı başardığımız teknede cam havuzluk kıçaynası ve kesintili parapetler oturduğunuzda manzaranın genişletilmesinde iyi bir iş başarıyor. Baş güverte de etkileyici ada güneşlenme alanı ve alçak seviyeli yemek bölümüyle muhteşem bir sığınak. Ana salon kıçta bir kuzineye ve vasat kısmın iskelesinde yemek bölümü ve sancağında bir koltuğa ev sahipliği yapıyor.

Alt güverte yaşam yerleri üç kamara ve iki banyodan oluşuyor. Baş taraftaki master süit gerçekten harika.
Alt güverte yaşam yerleri üç kamara ve iki banyodan oluşuyor. Baş taraftaki master süit gerçekten harika.

Salon sıcaklık ve manzarada büyük fark yaratan her iki taraftaki büyük giyotin camlarla önemli bir avantaj kazanıyor. Klima çalıştırılmasına ihtiyaç azaldığından hard-top üzerindeki güneş panelleri geri kalan evsel tüketimi karşılamaya yetebiliyor ve demirde daha huzurlu bir konaklama için makineleri ve jeneratörü devreden çıkarmanıza olanak veriyor.
Sancaktaki iki kişilik dümende ergonomi çok iyi, görüş tam olarak 360 derece ve buraya özel bir yan kapı var. Bu nedenle üst dümenin iskeleden aborda olunduğunda daha kolay görüş sağlamak için iskele yönünde merkezden uzaklaştırılması mantıklı hale geliyor.

Alt güverte yaşam yerleri üç kamara ve iki banyodan oluşuyor. Baş taraftaki master süit gerçekten harika. Baş taraftaki büyük camlardan muhteşem manzaralar sunuluyor ve başa bakan çift kişilik yatağın etrafında inanılmaz genişlikte alanlar var. Şaşırtıcı büyüklükteki kamaraya özel banyo baş tarafta ve tavan yüksekliği çok iyi. Ayrıca kıç tarafta büyük dikdörtgen camlarıyla çift kişilik bir VIP ve vasatta bir tuşla çift kişiliğe dönüşen tek kişilik yataklar kullanılan üçüncü bir kamara daha bulunuyor.

Absolute portföyünün geri kalanı gibi, bu tekne de bir çift Volvo Penta dizel ve IPS podlarla donatılmış. Veriler henüz açıklanmadı, ancak IPS800’ler 30kt seviyesinin biraz altında bir maksimum sürat için yeterli görünüyorlar ve 250 ile 300 deniz mili arasında hızlı bir seyir menzili vaat ediyorlar.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 16,76m (54ft 11in)
EN 4,67m (14ft 4in)
MAKİNELER Çift Volvo Penta D8-IPS800
MAKSİMUM SÜRAT Yaklaşık 28kt
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM denizyatcilik.com