Team Acadia Hırvatistan’daydı

Team Acadia Hırvatistan’daydı

Team Acadia, Hırvatistan’da, 16 farklı ülkeden rekor sayıda 58 teknenin katılımıyla yapılan Beneteau Seascape Edition Challengers offshore yarışlarında, tek Türk takımı olarak, First 24 SE ile yarıştı.

Vedat Tezman ve Oğuz Ayan en iyi rotayı yapan takım seçilerek Skills Challenge kategorisinde birinci oldu.

Bu yıl 16 farklı ülkeden rekor sayıda 58 teknenin katılımıyla Hırvatistan’da yapılan Beneteau Seascape Edition Challengers offshore yarışlarında, tek Türk takımı Team Acadia, First 24 SE ile yarıştı. Beneteau First SE Challengers 2023’te TEAM ACADIA-GUAPA ekibi Vedat Tezman ve Oğuz Ayan en iyi rotayı yapan takım seçilerek Skills Challenge kategorisinde birinci oldu.

21 Nisan 2023 tarihinde First 24 SE ile mücadele eden ve yedi takım arasından yarışı üçüncü sırada tamamlayan Team Acadia-Guapa ekibi, aynı zamanda en iyi rotayı yapan takım seçilerek Skills Challenge kategorisinde birinci oldu. Çok düşük bir rüzgar ortalamasında yarışan takım, 110 deniz millik yarışı 36 saat 54 dakikada başarıyla tamamladı.

Skipper Oğuz Ayan “Birçok farklı ada grubunun arasında gerçekleşen yarışlarda, rüzgarın ve coğrafyanın çok fazla oyunu oldu. Bu sürekli üst seviye konsantrasyon gerektiriyordu. Tüm yarış boyunca sadece rakipler ile değil kendimizle de mücadele ettik. Tam bir challenge gerçekleşti diyebiliriz. İki defa gün batımı gerçekleşen yarışın sonunda podyumu görmek bizim için sevindiriciydi.

Hırvatistan’ın Jezera bölgesinde şirin bir kasabada yapılan bu yarışlar çok sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşti. Tüm takımların bir arada olduğu ve bilgi paylaşımının üst seviyede olduğu bu yarışlarda bulunmak, bizler içinde büyük keyifti. Ayrıca en iyi rotayı yaparak kazandığımız birincilikle, 2024 yarışlarına ücretsiz katılım hakkı kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.