Austin Parker’ın yeni projesi

Austin Parker’ın yeni projesi

İtalyan butik üretici Austin Parker yeni çarpıcı çok gövdelisiyle motor katamaran pazarına giriyor. Cat 56 gibi çok sade bir isim verilen model son teknoloji çizgiler ve daha uzun tek gövdeli tasarımlarla başa baş performans ve gezi potansiyeliyle geliyor. Model 57ft’in (17,36m) biraz altında tam boy, yedi metre maksimum en ve 28 ton yüklü deplasmanıyla maksimum 18 kişi için CE kategorisi A-B olacak. İtalyan tasarımcı Fulvio de Simoni ve efsanevi otomobil stilisti Pininfarina teknenin sportif hatlarıyla öne eğimli köprü camları, dikey baş bodoslamaları ve büyük gövde camlarıyla süslü elmas kesimli bordalarından sorumlu.

Austin Parker Cat 56, ana güvertede geniş yan güverteler, çoklu güneşlenme minderleri ve oturma alanlarıyla iki bölümlü baş güverte, köşe koltuklarıyla dev bir havuzluk ve bot indirmek için kullanılan hidrolik orta bölümüyle tam ene yayılan yüzme platformuna inen çift taraflı merdivenlere yer veriliyor. Ana salon iskele kıç tarafta bir kuzine ve sancakta 10 kişiye kadar oturma alanı sunan büyük C formlu bir yemek bölümüyle donatılmış. Salondan aşağı inen merdivenlerle kendilerine ait banyoları olan üç kamaraya ulaşılıyor. Master süit baş tarafta ve iki gövde arasındaki boşluğu kullanıyor. Diğer iki misafir kamarası her iki gövdenin kıç tarafına, makine dairelerinin hemen ön kısmına yerleştirilmiş.

Austin Parker Cat 56, çift Volvo Penta IPS650’lerle sunulacak, bu düzenlemeyle 25 knot maksimum sürat, 20 knot gezi süratinde 2 bin litre yakıt kapasitesiyle 200 deniz mili menzil sağlanacak. solodeniz.com