Fairline Squadron 58

Fairline Squadron 58

Fairline’nın cömertçe donatılan yeni 58ft modeli göründüğü gibi iyi mi? Yanıtı bulmak için Southampton’da test seyrine çıkıyoruz.

Yeni Squadron 58’e ilk kez baktığınızda etkileyici bir ölçülülük hissediyorsunuz. Rakip modeller her tür dramatik açı, eğim ve kesintiler kullanırken Fairline Squadron 58’de başarısı göz alıcı numaralardan çok sergilenebilir denizci temeller üzerine kurulu bir marka için mükemmel görünen sade bir saflık hissediliyor. Dev kesintisiz cam yüzeyler üstbina ve bordalara hükmediyor. Opsiyonel flybridge T-Top’unun eğimli kıç destekleri gövde camlarının açılarını yansıtıyor. Siyah ve beyaz renkler çok güçlü ve kendinden emin bir kontrast yaratıyor.

Buradan yeni Fairline Squadron 58’in kendine özgü biçimsel heyecanları olmadığı anlaşılmasın, her ne kadar bir giriş müziği yokluğu hissedilse de LED detaylarda çok eğlenceli yenilikler var. Işıklar flybridge basamakları arasına yerleştirilmiş ve güverte alanlarını alçak seviyeden aydınlatıyor ve Squadron serisinin 90’lı yıllardan beri özgün işareti olan üç dekoratif çelik kanadı vurguluyor. Ancak teknenin Southampton’daki prömiyerinde fuar ziyaretçilerini asıl heyecanlandıran estetiği değil güverte düzenlemesinin keyif potansiyeli oluyor ve bu 58’in muhteşem kıç kesiminde başlıyor.

Havuzlukta beach club havası bir çift açılabilir hidrolik terasla sürüyor.
Havuzlukta beach club havası bir çift açılabilir hidrolik terasla sürüyor.

DAHA İYİ BİR BEACH CLUB

Bir numaralı tekne açık hava eğlencesini Squadron deneyiminin tam kalbine koymak isteyen marka, bir seri çok etkili opsiyon kullanmış. Örneğin; kıç havuzluk cam bir kıç ayna ve istendiğinde manzaranın kolayca değiştirilebilmesi için hafiflikleriyle kaldırılma ve taşınmaya çok uygun modüler mobilyalarla düzenlenmiş. Daha geride yeni “kaydır ve sakla” sualtına inebilir yüzme platformu alt güverteyi tek bir tuşla daha uzun bir tekne haline getiriyor. Burada ayrıca bir buz kovası, bir atık kutusu, ilave saklama yerleri ve su seviyesinde pişirme imkânı sağlayan sürgülü bir barbekü sunuluyor. Fairline Squadron 58’in bu bölümünden en iyi şekilde yararlanılabilmesi için yüzme platformunun iskele tarafındaki merdivenin altından erişilen opsiyonel omurgaya dik mürettebat kamarası aynı zamanda bir ortak WC olarak düzenlenebiliyor, böylece teknenin geri kalanından bağımsız gün boyu kullanılabilir bir genişletilebilir beach club olabiliyor.

Fairline Squadron 58 test yazısının devamnını Ocak sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.