Azimut Magellano 60

Azimut Magellano 60

İtalyan üretici Azimut’un mütevazi görünümü altında kusursuz iç tasarımı ve konfor öğeleriyle öne çıkan yeni modeli Magellano 60 test seyrine çıkıyoruz.

Azimut Magellano 60’ın stili Fly, S ve Verve serilerinin radikal kesimleri ve kırıklı gövde açılarından çok farklı tasarıma sahip. Dört üyeli Magellano serisinin yeni giriş modelinin, dış formlarda temiz ve ölçeği küçültülmüş bir doğrusallığı bulunuyor. Blok halinde boyanan gövde ve üst güvertenin öne çıkmayan formuyla model 60ft bir flybridge gezi teknesinden beklenenden çok daha alçak profiliyle dikkat çekiyor. Üst binanın kıç tarafında kusursuzca zarif sportif şeritler gibi şık tik panjurlar da Magellano’nun alamet-i farikası haline gelmiş.

Açıkça görülüyor ki, bu tekne denizci bir miras duygusuna çağrışım yapmak üzere tasarlanmış, ancak tekneye girdiğinizde iç düzenleme aslında çok güncel görünüyor. Örneğin, dış havuzluk baş ve kıç mobilyalar ve manzarayı engellemeyen cam kıçaynayla son trendleri izliyor. Kuzine gerisindeki iç ve dış mekânları birleştiren barda ayrıca bir içki alırken kullanabileceğiniz harika bir noktada iki tabure de var. Ve flybridge’i havuzluğun manzarasını bölmeden destekleyen ince paslanmaz direkler ve pontona kolay erişim sağlayan çift yan kapıları görmek çok hoş.

Öne doğru ilerlediğinizde Magellano 60’ın baş tarafı Azimut’un muadil Fly modelinden daha büyük görünüyor. Burada büyük ada güneşlenme alanı ve ana güverte camının önünde bir yemek alanı yaratan bank tipi oturma yerleri sayesinde teknenin 12 misafirinin tamamı için yeterli alan sunuluyor. Bu bölüm için yüksek desteklerle kurulan bir tente mevcut, böylece geçişler eğilmeden yapılabiliyor. Akşam saatlerinde zarif bir aydınlatma için gömme buzlu lambalara da yer verilmiş.

Fakat bu güvertede asıl etkileyici olan Magellano’nun tekne enini nasıl kullandığı. 5,15 metrelik en 60ft bir flybridge modeli için kesinlikle geniş sayılmaz. Fakat dar yan güverteler ve ince parapetlerin zekice kullanımı iç salonun paralel flybridge modelinden yüzde 10 daha geniş olmasına izin veriyor. Salon kıç tarafta, girişte ikiye bölünen ve tam boy bir buzdolabının sancak köşeye yerleştirildiği bir kuzineyle düzenlenmiş. Kısacası bu formülle iskele taraftaki bar tarafında açıklık vurgulanırken ana kuzinenin saklama yerleri, tezgâh alanları ve elektrikli cihazlar için daha fazla hacim yaratılmış. Burada endüksiyon teknolojili bir ocak ve bulaşık makinesi dahil beklediğiniz tüm cihazlar mevcut, ancak bir İtalyan teknesi olduğundan Magellano tavandan sarkan zeplin formunda dolaplarla temel kullanışlılığın ötesine geçiyor.

Azimut Magellano 60 test yazısının devamnını Kasım sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.