Beneteau Grand Trawler 62

Beneteau Grand Trawler 62

Beneteau Power serisinin yeni amiral gemisi Cannes’da, 2003’ten bu yana 1300’den fazla inşa edilen küçük kardeşleri Swift Trawler’ların başarısını büyütme hedefiyle yer aldı.

Grand Trawler 62’nin en dikkat çekici farkı, mevcut Swift Trawler sahiplerinden önemli bir kısmının, seyirlerinin çoğunu tek haneli süratlerle yaptıkları yönündeki geri bildiriminden sonra süratli deplasman gövde ile inşa edilmiş olması. Sonuç olarak, 4000 litrelik yakıt kapasitesi ve 9 knot sürat seyirde deniz milinde tahmini 3-4 litre sarfiyatla GT62’nin teoride maksimum 1000 deniz mili menzili olacaktır. Daha süratli seyirler yapılması gerektiğinde, Beneteau çift 600hp MAN dizel makinelerle teknenin 20 knot sürate kadar çıkabileceğini belirtiyor.

Beneteau Grand Trawler 62’nin ne kadar geniş bir tekne olduğunu anlamak için teknenin genişliğini yukarıdaki Absolute ile kıyaslamanız yeterli. Ufak trawlerların aksine asimetrik bir güverteye sahip olmadığı için, GT62 her iki yanında, kısmen korunaklı cömert yan güverteler sunabiliyor.

Havuzluk “deniz üzerinde bir teras” duygusu yaratacak şekilde cam kıç aynayla tasarlanmış, buradan tüm eni kapsayan üç basamaklı hidrolik yüzme platformuna bağlanıyor.

Hem salon, hem de havuzluktan erişimi olan üst güvertedeki flybridge iyice geriye uzatılarak mümkün olduğunca yaşam alanı sunması sağlanmış; ön kısmı ise oldukça geniş bir sabit tavan ve onun parçası olan kanvas sunroof’la korunuyor.

Beneteau Grand Trawler 62, aşağıda üç ve dört kamara seçenekleri sunuluyor; dört kamara seçeneğinde vasatta yer alan master kamara başa taşınarak çift kişilik yataklı iki kamara için alan yaratılmış. Beneteau trawler yelpazesinin en büyük teknesi ilgi çekici bir paket sunuyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 18.95m (62ft 2in)
En 5.41m (17ft 7in)
Makine Çift MAN i6 730hp
Maksimum sürat 20 knot
Deniz mimarı MICAD
İç mekan ve Güverte tasarımı Nauta Design
Başlangıç fiyatı Firmayla iletişime geçiniz.
İletişim tezmarin.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.