Big Fish Çeşme sona erdi

Big Fish Çeşme sona erdi

Amatör balıkçılık turnuvası Big Fish Çeşme 2023’te 81 kilo 500gr ağırlığındaki orkinosu getiren Alp Kırşan’ın takım lideri olduğu Sancak Beyi Takımı şampiyon oldu.

Türkiye ve Avrupa’dan gelen 44 ekibin katılımıyla bu yıl 16. kez düzenlenen Big Fish Çeşme 2023 sona erdi. “Yakala Bırak Yaşat” mottosuyla düzenlenen turnuvaya amatör balıkçılık tutkunlarının yanı sıra ünlü isimler de kurdukları takım ve tekneleriyle katıldı. Bu yıl Türk ve yabancı bayraklı 44 tekne ile turnuvanın ev sahipliğini üstlenen Çeşme Marina’dan 2 gün boyunca sabahın erken saatlerinde Ege’nin maviliklerine açılarak büyük balığın peşinden koştular. 

İki günün ardından hakemlerin balıkların boy ve kilo değerlendirmesi sonucunda  81 kilo 500gr ağırlığındaki orkinosu getiren Alp Kırşan’ın takım lideri olduğu Sancak Beyi Takımı şampiyon oldu. 

78 kilo 900gr ağırlığında orkinos yakalayan Iron Man Jr – Team Espadon Takımı ikinci, 75 kilo 400gr ağırlığında orkinos yakalayan Mega Takımı da üçüncülüğü elde etti. En Büyük Yakala Bırak kategorisini, Alp Fish Team 180cm’lik bir balıkla, En Çok Yakala Bırak kategorisini ise sekiz adet balıkla Furuno Fishing Team kazandı.

Big Fish Çeşme 2023’te dereceye giren ekiplere Ferdi Baba Restaurant’ın organize ettiği gala gecesinde ödül ve plaketleri takdim edildi.

Turnuva birincisi Sancay Beyi Takımı Alp Kırşan, Oğuzhan Durmaz, Volkan Önterlikçi, Oğuzhan Karakaya, Özgür Okan’dan oluşurken turnuva ikincisi Iron Man Jr – Team Espadon Berent Akdemir Osman Üçer, Deniz Çağırıcı, turnuva üçüncüsü Mega takımı Mustafa Gürbüz, Anıl Gürbüz, Onur Aykon, Mehmet Mert Özsoy birlikte yarıştı.

Ertuğrul İçingir liderliği ve başhakemliğiyle gerçekleştirilen turnuvayı, iş dünyası ve cemiyet hayatından ünlü simaların yanı sıra, Avrupa başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen konuklar da izledi.

Ana sponsorluğu Furuna tarafından üstlenilen Big Fish Çeşme 2023’de Honda Marine Gold Sponsor, Lexus Bornova otomotiv sponsoru, Helly Hansen resmi yarışmacı forma sponsoru ve Ferdi Baba’da gala yemeği sponsoru oldu. Nava Konak, Mega Balık, Seagame Türkiye, Smith Optics, FPT, Myga Cafe, Seajet, Ev Urla, Alavya Hotel ve Zeytin Konak Otel de turnuvanın sponsorları arasında yer aldı.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.