Tamamen elektrikli; Yeni Opel Corsa

Tamamen elektrikli; Yeni Opel Corsa

Opel’in sınıfında en çok satan otomobil modeli Corsa, 41’inci yılında tamamen elektrikli olarak yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Corsa ilk kez 1982 yılının sonbaharında Opel’in İspanya’nın Zaragoza şehrinde bulunan otomobil fabrikasının üretim hattından çıktı ve o günden günümüze kadar geçen 41 yıllık sürede yaklaşık 14 milyonun üzerinde Corsa üretildi. Dünyada pek çok kez en çok satan otomobil unvanını da alan Corsa, 2023’ün ilk dört ayında en çok satılan Opel modeli olma başarısını gösterdi.

Otomobil dünyasının üstün sürüş keyfiyle Alman kalitesini buluşturan Opel, 2023 yılı sonunda yenilenen Opel Corsa’yı yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Daha cesur, daha heyecan verici, daha sezgisel ve tamamen elektrikli olarak yenilenen Corsa, Opel’i farklı bir seviyeye taşıyacak.

Yeni Opel Corsa iç mekan
Yeni Opel Corsa iç mekan

GELİŞMİŞ TEKNOLOJİLER

Yeni Corsa, ön cephedeki karakteristik Opel Vizör marka yüzü ve arka cephede tam ortada konumlanan Corsa yazısıyla dikkat çekiyor. Yenilikçi teknolojiler, sürüşü daha kolay hale getirirken sürüş keyfini de destekliyor. Opsiyonel olarak tamamen dijital bir kokpitle de donatılabilen Corsa, kullanıcılara bu sayede renkli dokunmatik ekran üzerinden sezgisel bilgi-eğlence sunabiliyor.

Corsa, 2019 yılından bu yana, uyarlanabilir, göz almayan Intelli-Lux LED® Matrix farlar ile küçük otomobil segmentindeki yenilikleri herkesin kullanımına sunuyor. Ayrı ayrı kontrol edilen sekiz yerine toplam 14 LED hücresi sayesinde yoldaki diğer sürücü ve yolcuları eskisinden çok daha net bir şekilde ışık hüzmesinden korurken, sürücüsüne iyi bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Corsa aynı zamanda, motor kaputunun altında da yeni ve ileri teknolojileri barındırıyor. Artık daha güçlü ve WLTP’ye göre 402 kilometreye kadar menzil sağlayan gelişmiş bir bataryayla donatılan model, ayrıca tamamen elektrikliden yüksek verimlilik seviyesine sahip içten yanmalı motorlara kadar zengin bir güç-aktarma çeşitliliğine imkân tanıyor.

Elektrikli yeni Opel Corsa; 100 kW/136 HP ile WLTP’ye göre 350 km’ye kadar ve 115 kW/156 HP ile WLTP’ye göre 402 km’ye kadar menzil olmak üzere iki sürüş seçeneğine sahip. Batarya elektrikli motor anlık 260 Nm torkla sadece yüksek verimlilik seviyesi sunmakla kalmıyor, aynı zamanda her an sürüş keyfini üst seviyeye taşıyor. Hızlı şarj cihazıyla yüzde 20 doluluk kapasitesinden yüzde 80’e sadece 30 dakikada şarj oluyor ve bu yönüyle kullanım kolaylığı da sağlıyor.
İletişim: opel.com.tr